کاهش درآمد نفتی روسیه

کاهش درآمد نفتی روسیه

روسیه به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد نفتی است

دولت روسیه در حال بررسی کاهش یارانه سوخت یا وضع مالیات سنگین برای شرکتهای نفتی است تا افت شدید درآمدهای نفت و گاز را در بحبوحه فشار تحریم های غرب پس از حمله به اوکراین جبران کند.

بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس فاش کرد که یکی از گزینه‌های افزایش درآمد دولت روسیه، تغییر فرمولی است که از آن برای محاسبه یارانه‌هایی که پالایشگاه‌های روسی برای عرضه سوخت به بازار داخلی دریافت می‌کنند، استفاده می شده است. این یارانه ها در سال گذشته حدود 26.6 میلیارد دلار بود که مبلغ بسیار قابل توجهی است.
این منابع به بلومبرگ گفتند، به منظور کاهش این یارانه ها، دولت می‌تواند تخفیف نفت اورال را نسبت به نفت خام برنت بازنگری کند یا در عوض، قیمت پایه سوخت مورد استفاده در فرمول را تا 50 درصد افزایش دهد.

کاهش ۴۸ درصدی درآمد نفتی روسیه در ماه فوریه

به گفته منابع بلومبرگ، گزینه دیگر این است که دولت روسیه از شرکت های نفتی مالیات یکباره برای سودهایی که در سال گذشته در بحبوحه افزایش قیمت نفت به دنبال تهاجم به دست آوردند، اخذ کند.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، پیش از این گفت که دولت مسکو در حال بحث در مورد تغییراتی در نحوه اعطای یارانه به پالایشگاه ها است و این تغییرات پس از توافق، به مجلس دوما ارائه خواهد شد.

نواک همچنین تاکید کرد: معافیت های اتحادیه اروپا برای واردات نفت روسیه نشان می دهد که واردات با وجود تحریم ها همچنان با تقاضای زیادی در کشورهای اروپایی روبرو است.
گروه 7 متشکل از کشورهای صنعتی محدودیت های زیادی را علیه تجارت نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه اعمال کرده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *