خروج روسیه از پروژه پلاتین Darwendale در زیمبابوه

خروج روسیه از پروژه پلاتین Darwendale در زیمبابوه

به گزارش بازار نفت و گاز، شرکت آفرومت روسیه از پروژه پلاتین Darwendale در زیمبابوه خارج شد. پس از خروج روسیه، خانه معدن کوویمبا، که یک شرکت دولتی در زیمبابوه است، کنترل کامل پروژه پلاتین را در دست گرفته است.

خروج روسیه از پروژه پلاتین

Afromet مستقر در روسیه از سرمایه گذاری مشترک Great Dyke Investments (GDI) با خانه معدن Kuvimba (KMH) که در حال توسعه پروژه پلاتین Darwendale در زیمبابوه بود، خارج شد.

خانه معدن کوویمبا که یک شرکت دولتی در زیمبابوه است کنترل کامل این معدن را در دست گرفته است. هر دو شریک سرمایه گذاری مشترک هر کدام 50 درصد در سرمایه گذاری گریت دایک سهام داشتند.

خروج Afromet از این پروژه به دلیل تحریم های جهانی علیه روسیه توسط کشورهای غربی است که برای سرمایه گذاری های روسیه در خارج از کشور نیز اعمال می شود. این شرکت به طور کامل تحت مالکیت Vi Holding، یک گروه سرمایه گذاری و صنعتی روسی است.

این شرکت زیمبابوه مبلغی را که برای خرید سهام Afromet پرداخت کرده است، فاش نکرد.

توضیحات معدن

اوج خروجی معدن 860000 اونس فلزات گروه پلاتین (PGM) و طلا در سال طراحی شده است.

این معدن که در منطقه گریت دایک واقع شده است، یکی از بزرگترین ذخایر PGM در جهان محسوب می شود. این شهر در 65 کیلومتری شهر هراره پایتخت زیمبابوه واقع شده است.

تخمین زده می شود که پروژه پلاتین Darwendale حاوی 181.3 میلیون تن (Mt) اندازه گیری شده و دارای درجه بندی منابع سنگ معدن 1.60 گرم در تن پلاتین (Pt) و 2.93 گرم در تن 4E، حاوی 17.1 میلیون اونس (Moz) PGMs و طلا است.

خرید سهام روسیه

خانه معدن کوویمبا اظهار داشت: هیئت مدیره خانه معدن کوویمبا (KMH) خرسند است اعلام کند که KMH مذاکراتی را برای خرید 50 درصد از سهام شرکت Great Dyke Investments از شرکت سهامی Afromet به پایان رسانده است.

پروژه پلاتین Darwendale در سال 2014 راه اندازی شد. با این حال، به دلیل تأخیر در تأمین بودجه مورد نیاز، نتوانست برنامه های زمانی کلیدی را برآورده کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *