سرمایه گذاری بزرگ عربستان در پروژه های انرژی پاک

سرمایه گذاری بزرگ عربستان در پروژه های انرژی پاک

به گزارش بازار نفت و گاز، ACWA Power قراردادهایی به ارزش 746 میلیون دلار برای پروژه های انرژی پاک منعقد می کند. ACWA Power عربستان سعودی که توسعه، سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق و آب شیرین‌کن را انجام می‌دهد، این قراردادها را در جریان ابتکار سرمایه‌گذاری آینده (FII7) که در ریاض برگزار شد، امضا کرد.

سرمایه گذاری در پروژه های انرژی پاک

شرکت ACWA Power عربستان سعودی مجموعه ای از قراردادها را با ارزش مجموع 746 میلیون دلار منعقد کرده است. این قراردادها در جریان ابتکار سرمایه گذاری آینده (FII7) که در ریاض برگزار شد، امضا شد.

ACWA Power و EIG در یک توافقنامه Heads of Terms به ارزش 500 میلیون دلار با EIG، یک سرمایه‌گذار نهادی در حوزه انرژی و زیرساخت‌های جهانی، برای همکاری در سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با تولید برق، نمک‌زدایی آب، هیدروژن سبز و آمونیاک سبز به توافق رسیده‌اند. تاکید اولیه آنها بر فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای خلیج فارس و ازبکستان خواهد بود.

قراردادهای تامین مالی پروژه

مارکو آرچلی، مدیرعامل ACWA Power گفت: این یک توافق مهم با EIG، یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرساختی در جهان است. تعهد آنها به همکاری با ACWA Power نشانه اعتماد به موقعیت قوی این شرکت در انرژی، آب و هیدروژن سبز است و ما مشتاقانه منتظر همکاری در این زمینه هستیم.

ACWA Power همچنین قراردادهای تامین مالی پروژه را به مبلغ 246 میلیون دلار با بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD) و صندوق توسعه بین المللی اوپک (صندوق اوپک) برای توسعه یک پروژه برق بادی 240 مگاواتی در آذربایجان نهایی کرده است. این قراردادها منوط به تحقق شرایط مشخص شده است.

مشارکت عمومی و خصوصی

این پروژه به عنوان اولین پروژه مستقل انرژی بادی مبتنی بر سرمایه گذاری خارجی در جمهوری آذربایجان نقطه عطف مهمی است. این به عنوان یک مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) با مجموع هزینه سرمایه گذاری 347 میلیون دلار ساختار یافته است. متصدی انحصاری این پروژه، شرکت ملی برق Azerenerji است. انتظار می‌رود پس از تکمیل، برق حدود 300,000 خانوار را تامین کند که منجر به صرفه‌جویی 220 میلیون متر مکعبی گاز طبیعی و کاهش سالانه بیش از 400,000 تن در انتشار کربن شود.

ACWA Power سابقه همکاری با EBRD و صندوق اوپک را دارد و پروژه‌های متعددی را در سراسر آسیای مرکزی، خاورمیانه و آفریقا تامین مالی کرده است. قابل ذکر است، در طول نسخه 2022 ابتکار سرمایه گذاری آینده (FII)، ACWA Power و EBRD یادداشت تفاهمی (MoU) برای حمایت از تامین مالی پروژه های زیرساختی پایدار در ازبکستان، آذربایجان و مصر امضا کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *