سرمایه گذاری عربستان در تولید هیدروژن سبز

سرمایه گذاری عربستان در تولید هیدروژن سبز

به گزارش بازار نفت و گاز، NGHC عربستان تامین مالی 8.4 میلیارد دلاری تاسیسات هیدروژن سبز را تضمین می کند. نیروگاه هیدروژن سبز NEOM تا 4 گیگاوات انرژی خورشیدی و بادی را برای تولید روزانه 600 تن هیدروژن بدون کربن به شکل آمونیاک سبز ادغام می کند.

تاسیسات تولید هیدروژن سبز

NEOM Green Hydrogen (NGHC) تاسیسات تولید هیدروژن سبز در Oxagon در منطقه NEOM عربستان سعودی را با سرمایه گذاری کل 8.4 میلیارد دلار به پایان رسانده است.

در این راستا، این شرکت با 23 بانک و شرکت سرمایه گذاری داخلی، منطقه ای و بین المللی به مبلغ 6.1 میلیارد دلار سرمایه بدون مراجعه، اسناد مالی امضا کرده است.

علاوه بر این، NGHC قرارداد مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز (EPC) را به ارزش 6.7 میلیارد دلار با شرکت گازهای صنعتی Air Products منعقد کرده است.

بر اساس مفاد این قرارداد، ایر محصولات پیمانکار و یکپارچه کننده سیستم برای کل تاسیسات هیدروژن سبز NEOM خواهد بود.

تولید آمونیاک سبز

علاوه بر این، Air Products یک قرارداد انحصاری 30 ساله با NGHC برای تمام آمونیاک سبز تولید شده در تاسیسات هیدروژن سبز NEOM امضا کرده است.

سیفی قاسمی، رئیس هیئت مدیره، رئیس و مدیر عامل شرکت ایر پروداکتز گفت: شرکت ایر پروداکتز شرکت انحصاری است و حجم کامل تولید هیدروژن سبز تولید شده به شکل آمونیاک سبز در تاسیسات NGHC را برای خدمت به بازارهای جهانی و صنعتی جذب خواهد کرد.

تولید و صادرات آمونیاک سبز از کربن زدایی این بخش‌های حمل‌ونقل سنگین و صنعتی حمایت می‌کند و سالانه حدود پنج میلیون تن دی‌اکسید کربن جهان را نجات می‌دهد.

توسعه دهنده انرژی های تجدیدپذیر

NGHC یک سرمایه گذاری مشترک برابر (JV) است که توسط توسعه دهنده انرژی های تجدیدپذیر ACWA Power، Air Products و پروژه زندگی پایدار NEOM توسعه یافته است.

نیروگاه هیدروژن سبز NEOM تا 4 گیگاوات انرژی خورشیدی و بادی را برای تولید روزانه 600 تن هیدروژن بدون کربن به شکل آمونیاک سبز ترکیب می کند.

NGHC انتظار دارد تا پایان سال 2026 تولید آمونیاک سبز را در مقیاس آغاز کند.

جواز بهره برداری صنعتی توسط وزارت صنعت و منابع معدنی عربستان سعودی در ژانویه 2023 به JV اعطا شد.

راه‌حلی پاک برای تقاضای انرژی

دیوید ادموندسون، مدیرعامل NGHC گفت: این یک لحظه تاریخی است زیرا ما در مقیاس وسیع به پذیرش هیدروژن سبز به عنوان راه‌حلی پاک برای تقاضای رو به رشد انرژی در جهان می‌پردازیم.

این به ما امکان داد تا قراردادهای EPC را نیز با Air Products به ارزش 6.7 میلیارد دلار منعقد کنیم. امروز، ما در حال ساختن بزرگترین تاسیسات جهان برای تولید هیدروژن سبز در مقیاس هستیم و تولید آن تا پایان سال 2026 آغاز خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *