راه اندازی نیروگاه جذب و فشرده سازی کربن

راه اندازی نیروگاه جذب و فشرده سازی کربن

به گزارش بازار نفت و گاز، بریتانیا مجوز برنامه ریزی برای نیروگاه جذب کربن Keadby 3 را صادر کرد. نیروگاه جذب کربن Keadby 3 به عنوان یک نیروگاه توربین گازی سیکل ترکیبی (CCGT) توسعه خواهد یافت که دارای یک واحد CCGT با ظرفیت ناخالص تا 910 مگاوات، همراه با یک نیروگاه جذب و فشرده سازی کربن و سایر زیرساخت ها است.

نیروگاه جذب و فشرده سازی کربن

وزیر امور خارجه در امور تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی، درخواست توسعه نیروگاه جذب کربن Keadby 3 را تایید کرد. شرکت انرژی مستقر در بریتانیا SSE، از طریق مالکیت کامل Keadby Generation، درخواست را برای بررسی به بازرسی برنامه ریزی در ژوئن سال گذشته ارسال کرد.

پس از بررسی، که رایزنی های مردم و طرف های ذینفع را در نظر گرفت، توصیه هایی به وزیر امور خارجه در سپتامبر سال جاری ارائه شد.

راه اندازی نیروگاه جذب کربن Keadby 3

نیروگاه جذب کربن Keadby 3 به عنوان یک نیروگاه توربین گازی سیکل ترکیبی (CCGT) با یک واحد CCGT با ظرفیت ناخالص تا 910 مگاوات توسعه خواهد یافت.

از گاز طبیعی به عنوان سوخت استفاده خواهد کرد و مجهز به نیروگاه جذب و فشرده سازی کربن، اتصالات برق، گاز و آب خنک کننده و توسعه مرتبط خواهد بود.

فرآیند برنامه‌ریزی نیروگاه جذب کربن

نویس رحمان، مدیر اجرایی موقت بازرسی برنامه‌ریزی گفت: بازرسی برنامه‌ریزی اکنون بیش از 100 پروژه زیربنایی مهم ملی را از زمان معرفی فرآیند برنامه‌ریزی 2008 مورد بررسی قرار داده است و اطمینان حاصل می‌کند که جوامع محلی، مقامات محلی و سایر طرف‌های ذینفع فرصت مشارکت را داشته‌اند. در بررسی پروژه هایی که ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد.

«مرجع بررسی کننده قبل از ارائه توصیه به وزیر امور خارجه، گوش فرا داد و به تمام دیدگاه های محلی و شواهد جمع آوری شده در طول بازرسی توجه کامل کرد.»

اولین نیروگاه مجهز به فناوری جذب کرب

به گفته SSE، نیروگاه جذب کربن Keadby 3 تا اواسط دهه 2020 به اولین نیروگاه مجهز به فناوری جذب کربن در بریتانیا تبدیل خواهد شد.

دولت بریتانیا اخیراً هدف خود را برای حذف 10 میلیون دی اکسید کربن تا سال 2030 اعلام کرده است.

SSE گفت پروژه Keadby 3 پتانسیل جبران حداقل 1.5 میلیون دی اکسید کربن را دارد که 15 درصد از هدف تعیین شده توسط دولت بریتانیا را تشکیل می دهد.

زیرساخت مشترک توسعه یافته

علاوه بر این، Keadby 3 به زیرساخت مشترک توسعه یافته توسط East Coast Cluster، که با همکاری Zero Carbon Humber، Net Zero Teesside، و Northern Endurance Partnership توسعه یافته، متصل خواهد شد.

خوشه ساحلی شرقی، CO2 جذب شده توسط Keadby 3 را منتقل می کند و آن را در فراساحل ذخیره می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *