راه اندازی معدن گرافیت پولکی

راه اندازی معدن گرافیت پولکی

به گزارش بازار نفت و گاز، Nextsource راه اندازی معدن گرافیت Molo را در ماداگاسکار آغاز می کند. معدن مولو در فاز 1 خود پیش بینی می شود که سالانه 17000 تن کنسانتره گرافیت پولکی تولید کند و برای توسعه قابل توجهی به 150000 تن در پاس کنسانتره گرافیت در فاز 2 برنامه ریزی شده است. معدن گرافیت پولکی با هدف تامین رشد انفجاری تقاضا برای باتری‌های لیتیوم یونی راه اندازی شده است، تا این شرکت به یک تولیدکننده گرافیت جهانی تبدیل شود.

راه اندازی معدن گرافیت

نکست سورس مواد راه اندازی معدن گرافیت مولو با مالکیت کامل خود را در استان تولیارا واقع در جنوب ماداگاسکار آغاز کرده است. شرکت توسعه مواد باتری مستقر در کانادا همچنین گفت که نصب تاسیسات خورشیدی و باتری مرتبط برای نیروگاه هیبریدی در حال انجام است.

تولید کنسانتره گرافیت پولکی

پیش بینی می شود معدن مولو در فاز 1 خود، 17000 تن در سال کنسانتره گرافیت پولکی تولید کند.

به گفته Nextsource Materials، طرح‌ها برای گسترش قابل توجه به 150000 تن در پاس کنسانتره گرافیت در فاز 2 به خوبی پیشرفت کرده است.

فاز 1 معدن مولو از محلول برق هیبرید شده استفاده خواهد کرد. این شامل یک تأسیسات تولید حرارتی است که قبلاً شروع به کار کرده است و یک تأسیسات خورشیدی و باتری.

تاسیسات خورشیدی و باتری شامل یک تاسیسات فتوولتائیک خورشیدی 2.6 مگاواتی (PV) و یک سیستم ذخیره انرژی باتری 1 مگاوات ساعتی است.

در حال حاضر، تاسیسات حرارتی تمام نیاز نیروگاه را برآورده می کند و پس از تکمیل، انتظار می رود تاسیسات خورشیدی و باتری تا 33 درصد از کل برق مورد نیاز معدن گرافیت را با انرژی پاک تامین کند.

راه اندازی معدن گرافیت مولو

به گفته Nextsource Materials، نیروگاه هیبریدی انتشار دی اکسید کربن را تا بیش از 11300 تن در سال کاهش می دهد.

کریگ شربا، رئیس و مدیرعامل Nextsource Materials گفت: راه اندازی معدن گرافیت مولو گواهی بر سخت کوشی و پشتکار کارکنان و پیمانکاران ما است که این پروژه را از طراحی به اجرا در میانه یک بیماری همه گیر جهانی و تغییر ژئوپلیتیک رسانده اند.

تقاضا برای باتری‌های لیتیوم یونی

این کار سخت، شرکت را در موقعیتی غبطه‌انگیز قرار داده است زیرا در زمانی که مصرف گرافیت به دلیل رشد انفجاری تقاضا برای باتری‌های لیتیوم یونی به شدت در حال افزایش است، به یک تولیدکننده گرافیت جهانی تبدیل می‌شود.

ماه گذشته، این شرکت نتایج یک مطالعه فنی را برای اولین تاسیسات آند باتری خود در موریس اعلام کرد.

Nextsource Materials انتظار دارد که تولید را در سه ماهه دوم 2024 از تاسیسات آغاز کند، مشروط به دریافت بودجه لازم و تکمیل فرآیند ارزیابی اثرات زیست محیطی و اجتماعی (ESIA).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *