اسپانیا LNG اروپا را تامین می کند

,
اسپانیا LNG اروپا را تامین می کند

به گزارش بازار نفت و گاز، اسپانیا LNG اروپا را تامین می کند. ترمینال ال ان جی، ال موسل اولین کشتی تجاری را دریافت کرد. تحت رژیم دسترسی تنظیم شده، ال موسل حداقل خدمات گازرسانی مجدد را برای مدیریت مناسب ترمینال و همچنین خدمات بارگیری کامیون ارائه می دهد.

راه‌اندازی تجاری کارخانه

پایانه گاز طبیعی مایع (LNG) ال موسل، در گیخون، اولین کشتی Endesa را پس از آزمایش‌های فنی نهایی مورد نیاز قبل از راه‌اندازی تجاری کارخانه، با ظرفیت 180000 مترمکعب «Gaslog Warsaw» دریافت کرد.

در 31 ژوئیه، پس از تکمیل موفقیت آمیز روند تخصیص ظرفیت (فصل آزاد) که توسط Enagás انجام شد، Endesa عملیات خود را آغاز کرد زیرا شرکت قرارداد خدمات لجستیکی ترمینال را اعطا کرد. این رویه علاقه زیادی را از سوی فرستنده‌ها جلب کرد که 13 پیشنهاد را در مرحله الزام‌آوری ارائه کردند.

زیرساخت عملیات تخلیه

خدمات لجستیکی ارائه شده برای این زیرساخت عملیات تخلیه، ذخیره سازی و بارگیری LNG است. تحت رژیم دسترسی تنظیم شده، ال موسل تنها حداقل خدمات گازی سازی مجدد را برای مدیریت صحیح ترمینال و همچنین خدمات بارگیری کامیون ارائه می دهد.

راه اندازی تجاری ترمینال

در ماه ژوئیه، ترمینال دو کشتی را به عنوان پیشگام فنی لازم برای راه اندازی تجاری ترمینال دریافت کرد: “Cool Racer” با ظرفیت 174000 متر مکعب و “Dorado LNG” با همان ظرفیت.

راه اندازی ال موسل نقطه عطفی برای شروع عملیات تجاری ترمینال است که بخشی از طرح امنیت انرژی بیشتر دولت است و امنیت تامین انرژی در اروپا را تقویت خواهد کرد.

تخصیص خدمات لجستیکی

برای Endesa، تخصیص خدمات لجستیکی ارائه شده توسط این زیرساخت یک نقطه عطف مهم است. El Musel انعطاف پذیری Endesa را در زمانی که پایانه های اروپایی بیش از حد بارگیری می کنند ارائه می دهد. علاوه بر این، مخازن LNG ظرفیت ذخیره سازی را فراهم می کند و استفاده انحصاری از ترمینال فرصت های تجاری جدیدی را ایجاد می کند که همه اینها به تقویت امنیت انرژی اروپا کمک می کند.

علاوه بر این، Endesa Energía تامین لازم برای عملکرد بهینه ترمینال و همچنین بارگیری کامیون و تزریق به شبکه انتقال را فراهم خواهد کرد.

ترمینال گیخون می تواند تا 8 میلیارد متر مکعب ظرفیت LNG در سال به امنیت تامین انرژی اروپا کمک کند. این امکان پهلوگیری کشتی‌های بین 50000 تا 266000 مترمکعب را فراهم می‌کند، دارای دو مخزن 150000 مترمکعب ظرفیت ذخیره‌سازی LNG، دو جایگاه بارگیری کامیون با ظرفیت بارگیری حداکثر 9 گیگاوات ساعت در روز و حداکثر ظرفیت انتشار 800،000 نیوتن متر مکعب است.

امضای قرارداد همکاری

در 28 فوریه، اناگاس و ریگانوسا قراردادی را امضا کردند که به موجب آن اناگاس شبکه 130 کیلومتری خط لوله گاز ریگانوسا و ریگانوسا 25 درصد از پایانه ال موسل را خریداری کرد. پس از تکمیل این معامله که پیش بینی می شود در نیمه دوم سال انجام شود، ترکیب سهامداران کارخانه ال موسل 75 درصد اناگاس و 25 درصد ریگانوسا خواهد بود. این امکان استفاده از هم افزایی و همکاری با یکدیگر را بر روی خدمات ارائه شده توسط ترمینال و احتمالات جدید برای همکاری برای تقویت امنیت عرضه و پیشبرد اهداف کربن زدایی در اسپانیا و اروپا فراهم می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *