شروع تولید P-71 شناور استخراج نفت و گاز

,
شروع تولید P-71 شناور استخراج نفت و گاز

به گزارش بازار نفت و گاز، شروع تولید P-71 شناور استخراج نفت و گاز. پتروبراس شروع تولید P-71 را اعلام کرد. از مجموعه پلتفرم خود پتروبراس، P-71 یک نوع FPSO (واحد شناور برای تولید، ذخیره سازی و انتقال نفت و گاز) با ظرفیت پردازش تا 150000 بشکه نفت و 6 میلیون مترمکعب گاز در روز است. علاوه بر ذخیره تا 1.6 میلیون بشکه نفت.

شروع تولید P-71

پتروبراس به اطلاع می رساند که چهارشنبه هفته جاری (21 دسامبر)، کشتی سکوی P-71 را در میدان Itapu، در منطقه پیش نمک حوضه سانتوس، در 200 کیلومتری سواحل ریودوژانیرو نصب کرده است. شروع تولید پیش بینی شده است، زیرا در ابتدا برای سال 2023 برنامه ریزی شده بود.

از مجموعه پلتفرم خود پتروبراس، P-71 یک نوع FPSO (واحد شناور برای تولید، ذخیره سازی و انتقال نفت و گاز) با ظرفیت پردازش تا 150000 بشکه نفت و 6 میلیون مترمکعب گاز در روز است. علاوه بر ذخیره تا 1.6 میلیون بشکه نفت.

پلت فرم P-71

ما توانستیم تولید پلت فرم P-71 را که در ابتدا برای سال 2023 برنامه ریزی شده بود، پیش بینی کنیم. ژوائو هنریکه ریترشاوسن، مدیر توسعه تولید پتروبراس، می گوید: کشوری که حق امتیاز این تولید را زودتر دریافت خواهد کرد.

عمق کار P-71

P-71 که در عمق 2010 متری آب قرار دارد، تنها نمونه ای خواهد بود که در میدان Itapu تولید می شود که به طور کامل توسط پتروبراس تحت رژیم های انتقال حقوق و اشتراک در تولید اداره می شود. این شرکت انتظار دارد این واحد در سال 2023 به حداکثر ظرفیت تولید خود برسد.

ظرفیت تولید بالا

P-71 ششمین و آخرین از سری پلتفرم های replicant است که توسط Petrobras اداره می شود. این واحدها با طراحی مهندسی استاندارد، ظرفیت تولید بالا و فناوری های پیشرفته برای بهره برداری و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مشخص می شوند.

یکی از فناوری های کم کربن این واحد، سیستم موسوم به FGRU (Flare Gas Recovery Unity) است که به استفاده بیشتر از گاز تولید شده و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *