تقویت کنسرسیوم بادی فراساحلی نروژ

تقویت کنسرسیوم بادی فراساحلی نروژ

به گزارش بازار نفت و گاز، Ingka Investments به کنسرسیوم بادی فراساحلی نروژی UtsiraVIND می پیوندد. این کنسرسیوم که در ابتدا به عنوان مشارکت بین Odfjell Oceanwind و Source Galileo آغاز شد، با دو شریک جدید، شرکت برق ژاپنی و سرمایه گذار انرژی های تجدیدپذیر KANSAI و Ingka Investments تقویت شد.

کنسرسیوم فراساحلی نروژ

Ingka Investments، بازوی سرمایه گذاری گروه Ingka، که مالک و اداره کننده IKEA Retail است، به UtsiraVIND، کنسرسیومی که به توسعه انرژی بادی دریایی در نروژ اختصاص دارد، پیوسته است.

UtsiraVIND در ابتدا به عنوان مشارکت بین شرکت فن‌آوری باد دریایی شناور نروژی Odfjell Oceanwind و پلت فرم اروپایی انرژی تجدیدپذیر Source Galileo آغاز شد.

این کنسرسیوم با دو شریک جدید، شرکت ژاپنی برق و سرمایه گذار انرژی های تجدیدپذیر KANSAI و Ingka Investments تقویت می شود.

کنسرسیوم توسعه یافته

کنسرسیوم توسعه یافته در مناقصه فرآیند مناقصه بادی دریایی شناور Utsira Nord که در سپتامبر سال جاری برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

فردریک دی جونگ، رئیس انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری اینگکا گفت: «این مشارکت گامی بیشتر برای گسترش فعالیت‌های سرمایه‌گذاری ما برای رسیدگی به کاهش ردپای آب‌وهوا فراتر از مصرف خرده‌فروشی‌مان و به زنجیره ارزش IKEA است.

ما مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با شرکای Utsira خود هستیم تا سهم قابل توجهی در اهداف انرژی های تجدید پذیر دولت نروژ داشته باشیم.

استفاده از فناوری منحصربه‌فرد

به گفته Ingka Investments، UtsiraVIND فناوری منحصربه‌فرد را در سازه‌های شناور، مهندسی برق، قدرت مالی و تجربه گسترده باد در دریا تلفیق خواهد کرد.

این کنسرسیوم با استفاده از راه حل های اختصاصی Odfjell Oceanwind در فرآیند مناقصه آتی Utsira برای توسعه و راه اندازی پارک بادی شناور در بستر Utsira Nord شرکت خواهد کرد.

Utsira Nord در 32 کیلومتری دریای شمال واقع شده است، جایی که توربین های بادی شناور در اعماق آب بین 180 تا 280 متر با ظرفیت کل 1.5 گیگاوات نصب خواهند شد.

سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر

سرمایه گذاری Ingka قصد دارد سرمایه گذاری های خود را در انرژی های تجدیدپذیر به 6.5 میلیارد یورو افزایش دهد تا به هدف خود در استفاده 100٪ از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر زنجیره ارزش دست یابد.

از سال 2009، بیش از 3 میلیارد یورو در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کرده است و تضمین می‌کند که انرژی تجدیدپذیر بیشتری نسبت به مصرف انرژی در عملیات خود تولید کند.

هدف بازوی سرمایه گذاری گروه Ingka تولید 15 تراوات ساعت و حمایت از کاهش ردپای آب و هوا با شش میلیون تن CO2 در مقایسه با میزان پایه در سال مالی 2016 است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *