قیمت نقدی گوگرد

,
قیمت نقدی گوگرد

قیمت نقدی گوگرد در بازار

فعالیت بازار مدیترانه در بحبوحه مذاکرات عرضه قراردادهای سه ماهه دوم سال با هدف کاهش تقاضای نقدی شمال آفریقا، متوقف شد. تقاضا برای گوگرد مدیترانه با کاهش قیمت FSU پایین ماند. اما سطح تقاضای کود از سوی خریداران پایین است زیرا قیمت فسفات همچنان رو به کاهش است.

پتروشیمی خارک که تولید کننده گوگرد است، مناقصه فروش ۳۰۰۰۰ تنی گوگرد با ۱۰ درصد گوگرد گرانول را برای بارگیری در اواسط آوریل اعلام کرد. این مناقصه در 3 آوریل بسته می شود و تا 5 آوریل معتبر است. انتظار می رود NGIC تولید کننده و بازاریاب گوگرد بعد از تعطیلات ماه رمضان مناقصه ای را برای بارگیری از عسلویه در آوریل اعلام کند. محموله ۵۰۰۰ تنی با قیمت ۱۱۹ دلار در هر تن ایکس ورک (تحویل درب کارخانه) پالایشگاه اصفهان نتوانست نظر خریداران را جلب کند.

قیمت نقدی گوگرد خاورمیانه در سومین هفته معاملاتی ماه مارس به دنبال بهبود بازار و افت قیمت های آوریل بر مبنای قطر، با ۱۹ تا ۲۹ دلار ریزش به ۱۱۱-۱۰۹ دلار به ازای هر تن فوب کاهش یافت.

چشم انداز بازار گوگرد در پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

مذاکرات قرارداد برای عرضه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در حال حاضر با وجود شکاف بین مناقصات و قیمت های پیشنهادی که به زودی بین طرفین به نتیجه خواهد رسید، ادامه دارد. در طی سه ماهه دوم، اختلاف قیمت در آوریل با پایان یافتن فروش و پیشنهادات جدید در ماه مارس همراه با کاهش قابل ملاحظه بازار نقدی آغاز شد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: Argus

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *