بررسی بازار گوگرد در آسیا، خاورمیانه و آفریقا | آگوست 2023

,
بررسی بازار گوگرد در آسیا، خاورمیانه و آفریقا | آگوست 2023

بازار گوگرد در کشور های خاورمیانه

قیمت‌های فروش آنی گوگرد در خاورمیانه با ۴ تا ۵ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۸۶ تا ۹۳ دلار در هر تن براساس ترم تحویل فوب رسید.

ایران:

در ایران قیمت فروش آنی بر اساس ترم فوب خلیج فارس اندکی افزایش یافت و به  ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر تن رسید.

اردن:

شرکت JPMC در اردن قصد خرید ۱۵۰ هزار تن گوگرد برای سه ماهه سوم سال جاری میلادی را دارد که قرار است در قالب سه محموله به اردن ارسال گردد.

امارات‌متحده:

شرکت ADNOC امارات متحده عربی قیمت های رسمی فروش خود در ماه آگوست را ۸۰ دلار در هر تن براساس ترم فوب بندر Ruwais اعلام نمود که ۱۲ دلار بیشتر از قیمت رسمی اعلام شده فروش این شرکت در ماه جولای بود.

بازار جهانی گوگرد | شروع ماه آگوست 2023

کاهش واردات گوگرد مالزی

شرکت PREF CHEM محموله ای از گوگرد گرانول به وزن ۱۰۰۰۰تن برای برای حمل در روزهای ۱۸ تا ۲۰ آگوست از بندر Pengerang را به یکی از معامله گران به فروش رساند. میزان بهره‌برداری از پالایشگاه بندر Pengerang در ماه جولای کاهش یافت. این پالایشگاه با ظرفیت پالایشی۳۰۰ هزار بشکه‌ در روز به دلیل بعضی از مشکلات فنی در واحد کراکر کاتالیستی با تولید کمتر در ماه جولای محصولات خود را عرضه می کرد.

هنوز مشخص نیست که واحد سولفورزدا دچار کاهش تولید شده باشد. واردات گوگرد مالزی در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد کاهش یافت و به ۳۲۵۰۰ تن رسید. هیچ محموله گوگردی از تایوان در ماه جولای به مالزی وارد نشده است، در صورتی که از ماه ژانویه تا ماه ژوئن ۱۶۶۰۰ تن گوگرد از تایوان به مالزی صادر گردید.

صادرات گوگرد کویت به مراکش

قیمت گوگرد در شمال آفریقا برای فروش‌های آنی به ۷۵ تا ۹۳ دلار در هر تن برای گوگردهای گرانول رسید که نسبت به هفته گذشته افزایش نشان می‌دهد. یک محموله گوگرد از کویت نیز در روزهای پایانی آگوست قرار است از بندر بارگیری در کویت به مقصد مراکش بارگیری شود.

اختصاصی بازار نفت و گاز/ پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *