تامین سولفات نیکل باتری برای جنرال موتورز

تامین سولفات نیکل باتری برای جنرال موتورز

به گزارش بازار نفت و گاز، Vale قرارداد عرضه با جنرال موتورز را برای سولفات نیکل درجه باتری امضا می کند. Vale سولفات نیکل با درجه باتری را از کارخانه پیشنهادی خود در بکانکور، کبک، کانادا تامین خواهد کرد که حاوی معادل 25000 تن نیکل در سال است که برای تامین انرژی مجموعه خودروهای الکتریکی جنرال موتورز استفاده خواهد شد.

تامین سولفات نیکل باتری

شرکت معدنی برزیلی Vale، از طریق شرکت تابعه خود Vale Canada، موافقت کرده است که شرکت آمریکایی جنرال موتورز (GM) را با سولفات نیکل درجه باتری تامین کند.

طبق مفاد این قرارداد، Vale از نیمه دوم سال 2026 سولفات نیکل با درجه باتری، حاوی معادل 25000 تن نیکل در سال را تامین خواهد کرد.

سولفات نیکل یک ترکیب شیمیایی است که در تولید مواد فعال پیش کاتدی برای باتری های لیتیوم یون مبتنی بر نیکل استفاده می شود.

ساخت کاتد باتری های اولتیوم

جنرال موتورز از سولفات نیکل تهیه شده از کارخانه پیشنهادی واله در بکانکور، کبک، کانادا، برای ساخت کاتد باتری های اولتیوم، برای تامین انرژی مجموعه ای از خودروهای الکتریکی خود استفاده خواهد کرد.

این نمونه کارها شامل شورولت سیلورادو EV، بلیزر EV و Equinox EV، کادیلاک LYRIQ، GMC Sierra EV، و GMC HUMMER EV Pickup و SUV است.

تامین نیکل برای ساخت خودروهای برقی

نیکل موجود در تحویل برای ساخت حدود 350000 خودروی برقی در سال کافی خواهد بود و نیازهای تولید خودروهای برقی جنرال موتورز در آمریکای شمالی را پشتیبانی خواهد کرد.

معاون اجرایی فلزات پایه Vale Deshnee Naidoo گفت: این یک توافق مهم برای Vale Base Metals است که یک شریک کلیدی در جنرال موتورز را وارد این تاسیسات در نوع خود برای کانادا و آمریکای شمالی می کند.

نیکل با خلوص بالا و کربن کم

پروژه سولفات نیکل پیشنهادی از نیکل با خلوص بالا و کربن کم از پالایشگاه‌های کانادایی ما استفاده می‌کند و یک توسعه طبیعی برای کسب‌وکار است که فروش متنوع و ورود سریع و نقطه اتصال به بازار خودروهای الکتریکی آمریکای شمالی را ارائه می‌دهد.

ما مشتاقانه منتظر ادامه تعامل با دولت های کانادا و کبک در این پروژه معدنی حیاتی هستیم.

امکان‌سنجی برای کارخانه سولفات نیکل

اوایل سال جاری، Vale از تکمیل مطالعات پیش امکان‌سنجی برای کارخانه سولفات نیکل پیشنهادی خبر داد.

همچنین، Vale و GM با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا پتانسیل پیشرفت فناوری و تجاری‌سازی را برای برداشت فلزات بازیافتی مطالعه کنند.

Vale گفت که این ابتکار موقعیت خود را به عنوان یک تامین کننده در صنعت خودروهای برقی تقویت می کند و از ردپای کربن پایین آن استفاده می کند.

تامین‌کننده منتخب خودروهای الکتریکی

François-Philippe Champagne وزیر نوآوری، علم و صنعت کانادا گفت: این اعلامیه بین Vale و GM مبتنی بر صنعت باتری‌های برقی پیشرو در جهان در کانادا است. حتی واضح‌تر شده است که کانادا می‌تواند تامین‌کننده منتخب خودروهای الکتریکی آینده باشد.

با استفاده از مواد معدنی حیاتی کانادا، شاهد مشاغل بیشتر برای کانادایی‌ها، اقتصاد رو به رشد و آینده سبزتر و پاک‌تر برای همه خواهیم بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *