تعلیق استخراج از معادن در اعماق دریا

تعلیق استخراج از معادن در اعماق دریا

به گزارش بازار نفت و گاز، بریتانیا از تعلیق معادن در اعماق دریا برای حفاظت از اکوسیستم‌های اقیانوسی و دریایی حمایت می‌کند. این اقدام از تحویل اهداف در قانون محیط زیست بریتانیا حمایت می کند، که زیربنای طرح بهبود محیط زیست آن است.

استخراج معادن در اعماق دریا

بریتانیا از مهلت قانونی اعطای مجوزهای بهره برداری برای استخراج معادن در اعماق دریا توسط سازمان بین المللی بستر دریا حمایت می کند.

دولت بریتانیا امروز حمایت خود را از اقدامات طراحی شده برای حفاظت از اقیانوس جهان و بهبود حفاظت از تنوع زیستی دریایی اعلام کرد.

قبل از مذاکرات سازمان بین‌المللی بستر دریا (ISA) که از امروز آغاز می‌شود و یک ماه قبل از COP28، دولت بریتانیا حمایت خود را از توقف اعطای مجوزهای بهره‌برداری برای پروژه‌های معدنی در اعماق دریا که شامل استخراج مواد معدنی مانند گرانبها است، اعلام کرده است.

این بدان معناست که تا زمانی که شواهد علمی کافی برای ارزیابی تأثیر بالقوه فعالیت‌های معدنکاری در اعماق دریا بر روی اکوسیستم‌های دریایی در دسترس نباشد و مقررات، استانداردها و دستورالعمل‌های زیست‌محیطی قوی و قابل اجرا تدوین و تصویب نشده باشد، بریتانیا از صدور چنین مجوزهایی حمایت نخواهد کرد.

استانداردهای زیست محیطی

بریتانیا یک مدافع بین المللی برای بالاترین استانداردهای زیست محیطی ممکن است و ISA را تحت فشار قرار داده است تا مقررات، استانداردها و دستورالعمل های زیست محیطی قوی و قابل اجرا را در زمینه استخراج معادن در اعماق دریا ایجاد کند.

برای حمایت از این امر، یک شبکه جدید متخصص علوم زیست محیطی مستقر در بریتانیا در زمینه استخراج در اعماق دریا راه اندازی خواهد شد تا داده های علمی جمع آوری و استفاده موثر از تحقیقات در سطح جهانی بریتانیا از طریق یادگیری بین رشته ای افزایش یابد. این بر اساس بررسی شواهد مستقل در مورد استخراج معادن در اعماق دریا است که توسط کارشناسان مستقل و پس از یک کمیسیون دولتی در سال 2022 انجام شد.

این شبکه، تخصص علوم زیست محیطی بریتانیا را برای کمک به پر کردن شکاف‌های شواهد موجود در مورد اثرات زیست‌محیطی معدن‌کاری در اعماق دریا و به اشتراک‌گذاری بین‌المللی، گرد هم می‌آورد.

حفاظت از محیط زیست دریایی

ترز کافی، وزیر محیط زیست گفت: بریتانیا در زمینه حفاظت از محیط زیست دریایی یک رهبر جهانی است. به همین دلیل است که ما از تخصص علمی خود برای درک کامل تأثیر استخراج معادن در اعماق دریا بر اکوسیستم‌های ارزشمند استفاده خواهیم کرد. و در عین حال، ما از هیچ گونه مجوز بهره برداری حمایت یا حمایت نخواهیم کرد.

این کار در کنار تلاش‌های گسترده‌تر ما برای حفظ و تقویت زیستگاه‌های دریایی ارزشمند در سراسر جهان خواهد بود.

نماینده اندرو میچل، وزیر امور خارجه (توسعه و آفریقا) گفت:
بریتانیا یک مدافع بین المللی برای بالاترین استانداردهای زیست محیطی ممکن است و ما همچنان به دنبال قوانین، استانداردها و دستورالعمل های قوی و قابل اجرا برای استخراج معادن در اعماق دریا خواهیم بود. تا زمانی که ما به طور کامل تأثیر معدنکاری در اعماق دریا را بر اکوسیستم های دریایی خود درک نکنیم، درست است که به دنبال محافظت از آنها باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *