کاهش قیمت اوره گرانول ایران در هفته منتهی به 30 مارس

کاهش قیمت اوره گرانول ایران در هفته منتهی به 30 مارس

قیمت اوره گرانول ایران

قیمت فوب هر تن اوره گرانول ایران در هفته منتهی به 30 مارس به کمتر از 250 تا 270 دلار رسیده است. این رقم در هفته منتهی به 23 مارس به 270 تا 280 دلار در هر تن رسیده بود.

قیمت انواع نیتروژن از جمله اوره، سولفات آمونیوم و نیترات ها طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده است که علت اصلی آن افت تقاضا و احساسات نزولی در بازار بوده است. شنیده ها حاکی است تعداد کمی از معاملات اوره طی هفته گذشته منعقد شده است.

برخی از معاملات کوچک در جنوب شرقی آسیا، یک محموله برای مکزیک و نیمی از یک محموله برای برزیل مهمترین موارد برجسته بوده است و هر یک 5 تا 10 دلار در هر تن کمتر از هفته گذشته بوده است. سولفات آمونیوم و نیترات آمونیوم کاهش قیمت‌های عمیق‌تری نسبت به اوره داشتند. آمسول فشرده در برزیل با 15 دلار در هر تن کاهش یافت و به کمتر از 180 دلار در هر تن رسید.

قیمت اوره گرانول

قیمت اوره گرانول

عوامل موثر بر نوسانات بازار

  • تقاضای کم

اگرچه داستان اصلی امسال مازاد عرضه است، اما به نظر می رسد که برای تعادل ماه آوریل، محرک اصلی کمبود تقاضا باشد.

  • بازارهای خوراک ضعیف

قیمت گاز طبیعی بسیار پایین تر از سطح سال گذشته است و معیار آمونیاک تامپا در این هفته با 155 دلار در هر تن کاهش یافت و در این هفته به 435 دلار در هر تن رسید.

  • چشم انداز 30-60 روزه ضعیف

تعداد کمی از بازارهای اصلی وجود دارند که قرار است طی 60 روز آینده وارد فصل خرید شوند، در واقع اکثر بازارهای نیمکره شمالی در حال حاضر در اوج تقاضا هستند یا از اوج تقاضا گذشته اند. عرضه کافی است و کاهش مداوم قیمت گاز طبیعی پتانسیل نزولی بیشتری ایجاد می کند.

بررسی قیمت اوره در خاورمیانه

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشمی

منبع: آرگوس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *