بررسی قیمت اوره در خاورمیانه

قیمت اوره در خاورمیانه

قیمت اوره در خاورمیانه

در کشورهای عربی خلیج فارس، قیمت فوب محموله های اوره از عمان تا هند در هفته منتهی به 23 مارس به کمتر از 300 دلار در هر تن رسیده است.

در عمان شرکت بین المللی سوهار یک محموله 40 تا 50 هزار تنی را به قیمت فوب 300 تا 302 دلار به یک تاجر که نامش فاش نشده، فروخته است. این محموله در آوریل تحویل داده خواهد شد و مقصد احتمالی آن هند است. تولیدکنندگان عربی محموله های خود را به قیمت فوب 300 تا 310 دلار در هر تن به خریداران هندی فروخته اند و یک محموله نیز با قیمت فوب 320 دلار در هر تن به فیلیپین فروخته شده است.

در عربستان سعودی، شرکت سابیک هفته گذشته 25000 تا 30000 تن اوره گرانول همراه با مقدار کمی اوره پریل به قیمت 370 دلار در هر تن به فیلیپین فروخت تا در پایان مارس ارسال شود.

در امارات متحده عربی، شرکت فرتی گلوب 50 هزار تن اوره گرانول به هند عرضه خواهد کرد. همچنین در حال انتقال تن به برزیل و آمریکای لاتین است. بحرین، هفته گذشته محموله ای را به یک تاجر به قیمت فوب 304 دلار در هر تن نهایی کرد که احتمالاً برای ارسال به هند است.

در ایران به دلیل تعطیلات نوروزی سال نو، تجارت کند است. آخرین پیشنهادهای مشخص شده فروش 280-290 دلار فوب در هر تن برای آوریل بود، در حالی که پیشنهادات خرید نزدیک به 270 دلار در هر تن فوب بوده است. تولید اوره در ماه مارس با بهبود عرضه گاز به دلیل گرمتر شدن هوا از سر گرفته شد.

کاهش قیمت اوره گرانول ایران در هفته منتهی به ۳۰ مارس

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: آیسیس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *