توتال انرژی از پروژه نفتی کنیا خارج می شود

,
توتال انرژی از پروژه نفتی کنیا خارج می شود

به گزارش بازار نفت و گاز، نفت آفریقا، توتال انرژی برای خروج از پروژه نفتی لوکیچار جنوبی. پس از خروج نفت آفریقا و توتال انرژی، شرکت تابعه تولو اویل، تولو کنیا، 50 درصد سهام عملیاتی خود را در بلوک های 10BB، 13T و 10BA که پروژه چند میلیارد دلاری نفت کنیا در حوضه لوکیچار جنوبی را تشکیل می دهند، 100 درصد افزایش خواهد داد.

خروج از پروژه نفتی لوکیچار

تولو اویل گفت که دو شریک سرمایه گذاری مشترک آن آفریقا اویل و توتال انرژی به دلایل استراتژیک داخلی از پروژه نفت خشکی لوکیچار جنوبی در کنیا خارج می شوند.

شرکت Tullow Oil مستقر در بریتانیا گفت که از سوی دو شریک در مورد قصد آنها برای صدور اخطارهایی مبنی بر خروج از پروژه نفت خشکی، که به عنوان پروژه نفت کنیا نیز شناخته می شود، مطلع شده است.

در نتیجه، شرکت تابعه Tullow Oil، Tullow Kenya، 50 درصد سهام عملیاتی خود را در بلوک های 10BB، 13T و 10BA در حوضه لوکیچار جنوبی به 100 درصد افزایش خواهد داد.

اخطاریه به وزارت انرژی و نفت کنیا

آفریقا اویل اعلام کرد که اخطاریه هایی را به وزارت انرژی و نفت کنیا ارسال کرده است تا از دولت برای انتقال کلیه حقوق و تعهدات خود تحت قراردادهای اشتراک تولید (PSC) به شریک سرمایه گذاری مشترک باقیمانده خود رضایت بگیرد.

شرکت نفت و گاز کانادایی فاش کرد که ارزش دفتری دارایی‌های اکتشافی نامشهود در کنیا در 31 دسامبر 2022 به 58.6 میلیون دلار کاهش یافت. نفت آفریقا همچنین قصد دارد ارزش آن را به صفر برساند.

خروج از امتیازات کنیا

کیت هیل، رئیس و مدیر عامل شرکت آفریقایی نفت اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم از امتیازات کنیا خود خارج شویم، زیرا استراتژی ما بر روی تولید و فرصت‌های اکتشافی بالقوه بالا متمرکز شده است، از جمله نمونه کارها حوضه نارنجی ما که در آن اکنون در حال ارزیابی کشف هیجان‌انگیز فراساحل نامیبیا هستیم.

کشف میادین نفتی

افریکا اویل مفتخر است که نقشی محوری در کشف میادین نفتی در حوضه لوکیچار جنوبی کنیا داشته است. ما همچنان بر این باوریم که این اکتشافات اساس یک استان تولیدکننده نفت مهم در سال های آینده با ارزش استراتژیک برای کشور خواهد بود.

شرکت Tullow Oil گفت که هیئت مدیره آن بر این باور است که مالکیت کامل پروژه لوکیچار جنوبی امکان اختیاری و انعطاف بیشتری را در روند جاری برای به دست آوردن شرکای استراتژیک فراهم می کند. به گفته Tullow Oil، این همچنین راه را برای یک مشارکت سرمایه گذاری مشترک ساده تر هموار می کند و در عین حال تحویل پروژه را ساده می کند.

پروژه لوکیچار جنوبی

پروژه لوکیچار جنوبی حدود 1085 هکتار در شهرستان تورکانا در شمال غربی کنیا است. این شامل توسعه میادین آموسینگ، نگامیا و تویگا از جمله میادین دیگر است که پیش بینی می شود تا 560 میلیون بشکه از منابع نفتی در اختیار داشته باشند.

در مارس 2023، یک طرح توسعه میدان به روز شده (FDP) برای پروژه نفتی لوکیچار جنوبی به سازمان تنظیم مقررات انرژی و نفت کنیا (EPRA) ارائه شد. شرکت Tullow Oil گفت که به همکاری با دولت کنیا و EPRA برای دریافت تاییدیه FDP ادامه خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *