سرمایه گذاری امارات در ذخیره سازی باتری

سرمایه گذاری امارات در ذخیره سازی باتری

به گزارش بازار نفت و گاز، Masdar مجوز پلت فرم Kraken Octopus را برای ارتقای ذخیره سازی باتری در بریتانیا صادر می کند. مصدر از Kraken برای کنترل عملکرد باتری‌های خود در زمان واقعی، بهینه‌سازی و گسترش قابلیت‌های تجارت انرژی و پیشبرد عرضه انرژی‌های تجدیدپذیر در بریتانیا و پشتیبانی از اهداف خالص صفر این کشور استفاده خواهد کرد.

ارتقای ذخیره سازی باتری

شرکت دولتی انرژی‌های تجدیدپذیر مصدر امارات قراردادی را با شرکت انرژی بریتانیایی Octopus Energy برای تقویت ذخیره‌سازی انرژی در بریتانیا امضا کرده است. طبق مفاد این قرارداد، Masdar مجوز پلتفرم فناوری Octopus Kraken را برای مدیریت مجموعه ذخیره سازی باتری خود در بریتانیا صادر می کند.

کنترل عملکرد باتری ها

Masdar از Kraken برای کنترل عملکرد باتری های خود در زمان واقعی، بهینه سازی آنها برای بازدهی بالا و استفاده از آنها به پایدارترین راه ممکن استفاده خواهد کرد. این مجوز به شرکت کمک می‌کند تا قابلیت‌های تجارت انرژی خود را بهینه کرده و گسترش دهد و عرضه انرژی‌های تجدیدپذیر در بریتانیا را پیش ببرد و از اهداف خالص صفر این کشور حمایت کند.

این مجوز به دنبال اعلام مصدر در مورد سرمایه گذاری 1 میلیارد پوندی در بخش ذخیره سازی باتری بریتانیا، پس از تکمیل خرید شرکت آرلینگتون انرژی مستقر در بریتانیا در سال گذشته است.

سرمایه گذاران پیشرو

گرگ جکسون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Octopus Energy گفت: مصدر خود را به عنوان یکی از سرمایه گذاران پیشرو در فناوری های تجدیدپذیر در سراسر جهان تثبیت کرده است. از آنجایی که آنها به شکل بزرگی وارد باتری‌ها می‌شوند – خرید آرلینگتون و این اعلامیه یک میلیارد پوندی – ما از شراکت با آنها خوشحالیم. “با همکاری با تخصص زیرساختی آنها و فناوری پیشرو در جهان Kraken، می‌توانیم تفاوت واقعی ایجاد کنیم، انرژی پاک‌تر، ارزان‌تر و ایمن‌تر را در مقیاس تولید کنیم.”

سیستم انرژی هوشمند

Masdar این پلت فرم با فناوری عمیق را برای مطابقت با مزایای کم هزینه، حداکثر کارایی و توانایی آن برای فعال کردن یک سیستم انرژی هوشمندتر انتخاب کرد. گفته می شود Kraken تجزیه و تحلیل گسترده، داده ها و نظارت بر زمان واقعی را برای طیف وسیعی از منابع انرژی توزیع شده (DERs)، از جمله ذخیره سازی باتری، ارائه می دهد.

این شرکت در حال حاضر مجوز کراکن را برای مدیریت بیش از 5 گیگاوات در 38000 دارایی انرژی سبز در ده کشور صادر کرده است. انتظار می رود این پلت فرم برای مدیریت 100000 دستگاه و 6 گیگاوات ظرفیت انرژی تا پایان سال جاری مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، انتظار می‌رود هر دوی مصدر و اکتاپوس فرصت‌های مشارکت مشترک و فرصت‌های مشترک در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را بررسی کنند.

سرمایه گذاری در ذخیره سازی باتری

این شرکت گفت که سرمایه گذاری آن در ذخیره سازی باتری بریتانیا بخشی از تعهد گسترده تر به سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر و فناوری های پایدار در سراسر جهان است. مصدر قبلاً در چندین پروژه انرژی تجدیدپذیر در بریتانیا سرمایه گذاری کرده است، از جمله مزرعه بادی دریایی 402 مگاواتی Dudgeon و مزرعه بادی آرایه لندن 630 مگاواتی.

راه حل های نوآورانه انرژی پاک

محمد جمیل الرماحی، مدیرعامل مصدر گفت: مصدر و اکتاپوس انرژی تعهد مشترکی به پیشگامی راه حل های نوآورانه انرژی پاک دارند که بازار انرژی را مختل و متحول می کند.در حالی که ما حضور خود را در بخش انرژی بریتانیا گسترش می دهیم، از طریق سرمایه گذاری 1 میلیارد پوندی خود در ذخیره سازی باتری، Kraken انعطاف پذیری لازم را برای گسترش سریع تجارت خود به ما ارائه می دهد.

تجربه و تخصص کراکن در مدیریت دارایی های ذخیره سازی باتری به ما کمک می کند تا ارزش سرمایه گذاری های خود را به حداکثر برسانیم و از اهداف جاه طلبانه انتقال انرژی بریتانیا حمایت کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *