قرارداد 17 میلیارد دلاری امارات برای بازیافت و جابجایی CO2 و گوگرد

قرارداد 17 میلیارد دلاری امارات برای بازیافت و جابجایی CO2 و گوگرد

به گزارش بازار نفت و گاز، ADNOC قراردادهای 17 میلیارد دلاری برای پروژه گاز دریایی تگرگ و غشا منعقد می کند. ADNOC دو قرارداد مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز (EPC) منعقد کرد، یکی برای تأسیسات دریایی، از جمله تأسیسات در جزایر مصنوعی و خطوط لوله زیر دریا و دیگری برای بازیابی و مدیریت CO2 و گوگرد در کارهای خشکی.

سرمایه گذاری (FID)

ADNOC تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) را اتخاذ کرده و قراردادهایی به ارزش 16.94 میلیارد دلار برای توسعه پروژه گاز تگرگ و غشا، واقع در فراساحل ابوظبی، امارات منعقد کرده است.

این شرکت دو قرارداد مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) منعقد کرده است، یکی برای تاسیسات دریایی و دیگری برای کارهای خشکی در این پروژه.

اولین قرارداد EPC به ارزش 8.2 میلیارد دلار به یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت ملی ساختمان نفت و سایپم برای ساخت تاسیسات در جزایر مصنوعی و خطوط لوله زیر دریا منعقد شد.

دومین قرارداد EPC به ارزش 8.7 میلیارد دلار به شرکت مهندسی ایتالیایی Tecnimont برای بازیافت و جابجایی CO2 و گوگرد در خشکی اعطا شد.

سرمایه گذاری در این پروژه

ADNOC گفت که بیش از 60 درصد از سرمایه گذاری در این پروژه از طریق یک برنامه ارزش داخلی (ICV) به اقتصاد امارات برمی گردد.

عبدالمونیم آل کیندی، مدیر اجرایی بالادستی ADNOC گفت: این پروژه باعث ایجاد ارزش در داخل کشور، ایجاد فرصت های شغلی بسیار ماهر برای اتباع امارات متحده عربی و تحریک رشد اقتصادی-اجتماعی برای این کشور خواهد شد.

گاز طبیعی سوخت انتقالی مهمی است و ADNOC به بازگشایی منابع گازی خود برای ایجاد خودکفایی گاز برای امارات متحده عربی، افزایش ظرفیت صادرات و حمایت از امنیت جهانی انرژی ادامه خواهد داد.

فناوری پیشرفته کربن زدایی

پروژه تگرگ و غشا، بخشی از امتیاز غشا ابوظبی، برنامه ریزی شده است که با انتشار خالص دی اکسید کربن (CO2) صفر عملیاتی شود.

طراحی توسعه آن چندین فناوری پیشرفته کربن زدایی را ادغام می کند. همچنین از انرژی پاک از منابع هسته ای و تجدیدپذیر از شبکه استفاده می کند.

شرکت نفت و گاز گفت که انتظار می‌رود این پروژه سالانه 1.5 میلیون تن CO2 را جذب کند که به خشکی منتقل شده و به طور ایمن در زیر زمین ذخیره می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *