قراداد 550 میلیون دلاری امارات با ژاپن برای تامین LNG گاز طبیعی

,
قراداد 550 میلیون دلاری امارات با ژاپن برای تامین LNG گاز طبیعی

به گزارش بازار نفت و گاز، قراداد 550 میلیون دلاری امارات با ژاپن برای تامین LNG گاز طبیعی. شرکت گاز اماراتی ADNOC و JAPEX قرارداد پنج ساله تامین LNG امضا کردند. ارزش قرارداد پنج ساله تامین LNG بین 450 تا 550 میلیون دلار است. شرکت پردازش یکپارچه گاز ADNOC قرارداد تامین گاز طبیعی مایع (LNG) را با شرکت انرژی ژاپن پترولیوم اکتشاف (JAPEX) در ژاپن امضا کرده است.

ارزش قرارداد پنج ساله تامین LNG بین 450 تا 550 میلیون دلار است.

مشارکت امارات و ژاپن

به گفته این شرکت مستقر در امارات، این مشارکت بر اساس روابط دوجانبه دیرینه امارات و ژاپن و همچنین سابقه شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) در ایجاد همکاری های دوجانبه سودمند با شرکت های انرژی ژاپن است.

پیش از این، ADNOC اعلام کرده بود که ژاپن نزدیک به 25 درصد نفت خام خود را از امارات متحده عربی وارد می کند و این کشور آسیایی را به بزرگترین واردکننده بین المللی محصولات نفت و گاز این کشور تبدیل می کند.

قرارداد تامین LNG

احمد البری، مدیرعامل ADNOC Gas گفت: ژاپن یکی از بزرگترین و مهم ترین شرکای انرژی امارات است و ما بسیار خرسندیم که این رابطه را از طریق قرارداد تامین LNG با JAPEX تقویت کنیم.

این قرارداد موقعیت ADNOC Gas را به عنوان شریک منتخب صادرات LNG جهانی تقویت می کند و حضور رو به رشد جهانی این شرکت به ویژه در بازار LNG آسیا را برجسته می کند.

توسعه شبکه گاز طبیعی

ماه گذشته، ADNOC قراردادهایی به ارزش 1.34 میلیارد دلار برای توسعه شبکه خط لوله گاز طبیعی خود به پتروفک امارات و کنسرسیوم بین ساخت و ساز ملی نفت و C.A.T International منعقد کرد.

این شرکت قصد داشت شبکه خط لوله فعلی خود را از نزدیک به 3200 کیلومتر به بیش از 3500 کیلومتر تحت برنامه ارتقاء شبکه خط لوله فروش گاز (ESTIDAMA) گسترش دهد.

فروش گاز امارات

ADNOC که در بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX) فهرست شده است، حدود 60 درصد از گاز مورد نیاز فروش امارات را به همراه مشتریان نهایی در بیش از 20 کشور تامین می کند.

در یک اعلامیه جداگانه، JAPEX گفت که در PowerX سرمایه گذاری کرده است، استارت آپی که کسب و کارهای جدیدی را برای تغییر سیستم های ذخیره انرژی و فناوری های انتقال نیرو توسعه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *