رشد سریع تولید انرژی پاک امارات در مقیاس جهانی

رشد سریع تولید انرژی پاک امارات در مقیاس جهانی

به گزارش بازار نفت و گاز، TAQA، ADNOC و Mubadala معامله مهمی را برای سهام در نیروگاه انرژی پاک مصدر تکمیل کردند. بر اساس این مشارکت جدید، مصدر قهرمان ملی انرژی پاک برای امارات متحده عربی خواهد شد و هدف بلندپروازانه ای برای افزایش حداقل 100 گیگاوات ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر در سطح جهان تا سال 2030 دارد.

تکمیل موفقیت‌آمیز معامله مصدر

شرکت‌های ملی انرژی ابوظبی (TAQA)، شرکت سرمایه‌گذاری مبدلله (مبادالا) و شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) امروز از تکمیل موفقیت‌آمیز معامله مصدر خبر دادند که به دنبال آن، همه سهامداران شرکت انرژی آینده ابوظبی (مصدر) خواهند شد.

رشد سریع مصدر در مقیاس جهانی

این معامله که برای اولین بار در دسامبر سال گذشته توسط اعلیحضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی اعلام شد، سه شرکت ابوظبی را می بیند که تلاش های خود را برای رشد سریع مصدر در مقیاس جهانی تحت یک دستور گسترده که انرژی های تجدید پذیر را پوشش می دهد، ترکیب می کنند. هیدروژن سبز و سایر فن آوری های انرژی پاک را قادر می سازد.

تجارت انرژی های تجدیدپذیر مصدر

TAQA با 43 درصد سهام، نقش پیشرو در تجارت انرژی های تجدیدپذیر مصدر را ایفا می کند، در حالی که Mubadala 33 درصد و ADNOC دارای 24 درصد هستند. ADNOC با 43 درصد سهام، موبادالا 33 درصد و TAQA 24 درصد، نقش اصلی را در تجارت هیدروژن سبز مصدر بر عهده دارد.

این مشارکت قصد دارد مصدر را به یک نیروگاه انرژی پاک جهانی تبدیل کند که انرژی های تجدیدپذیر و تلاش های هیدروژن سبز TAQA، Mubadala، و ADNOC را تحت یک نام تجاری تازه Masdar یکپارچه می کند. TAQA 1.02 میلیارد دلار [3.7 میلیارد درهم] به صورت نقدی برای سهام خود پرداخت کرد.

بخش انرژی جهانی امارات

امارات در سال 2006 مصدر را تأسیس کرد تا نقش رهبری امارات متحده عربی در بخش انرژی جهانی را گسترش دهد و در عین حال به تنوع اقتصادی کشور و برنامه اقدام اقلیمی کمک کند. امروزه مصدر در بیش از 40 کشور در شش قاره جهان فعال است و پروژه های جهانی با ارزش مجموع بیش از 20 میلیارد دلار را توسعه داده و در آنها سرمایه گذاری کرده است.

انرژی پاک برای امارات متحده عربی

بر اساس شراکت جدید، مصدر قهرمان ملی انرژی پاک برای امارات متحده عربی خواهد شد و هدف بلندپروازانه ای برای افزایش حداقل 100 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر در سطح جهان تا سال 2030 دارد.

بیشترین سهم این ظرفیت از فناوری های بادی و خورشیدی خواهد بود. فراتر از اهداف اولیه، این شرکت آرزوی توسعه بیش از 200 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر را دارد و موقعیت خود را به عنوان یک رهبر جهانی در بخش انرژی های تجدیدپذیر تقویت می کند.

گسترش تولید هیدروژن سبز مصدر

علاوه بر این، کسب و کار جدید هیدروژن سبز مصدر به سرعت گسترش خواهد یافت و ظرفیت تولید هیدروژن سبز سالانه تا سال 2030 تا 1 میلیون تن را هدف قرار خواهد داد که معادل با صرفه جویی در بیش از شش میلیون تن انتشار CO2 است.

هیدروژن سبز که با استفاده از آب و انرژی های تجدیدپذیر تولید می شود، به سرعت به عنوان یک سوخت مهم بدون کربن برای کربن زدایی بخش هایی مانند صنایع سنگین در حال ظهور است. انتظار می‌رود که نقش مهمی در تحقق آرمان‌های صفر خالص جهان ایفا کند و مصدر و امارات متحده عربی نقشی پیشرو در اقتصاد هیدروژن ایفا کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *