سرمایه گذاری امریکا در قطر بر روی پروژه گاز طبیعی مایع

سرمایه گذاری امریکا در قطر بر روی پروژه گاز طبیعی مایع

به گزارش بازار نفت و گاز، ExxonMobil به پروژه 28.7 میلیارد دلاری North Field East LNG در قطر می‌پیوندد. شرکت انرژی مستقر در ایالات متحده و قطر انرژی برای تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک در ساعت 25:75 به توافق رسیده اند که 25 درصد از سهام پروژه گاز طبیعی مایع را با ظرفیت 32 میلیون تن در سال در اختیار خواهد داشت.

امضای قرارداد

ExxonMobil پس از امضای قرارداد با QatarEnergy، به پروژه توسعه ۲۸.۷۵ میلیارد دلاری شمال فیلد شرق (NFE) در قطر به عنوان شریک چهارم پیوست.

شرکت انرژی مستقر در ایالات متحده و قطر انرژی برای تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک (JV) توافق کردند که 25 درصد از سهام پروژه گاز طبیعی مایع (LNG) را در اختیار خواهد داشت. پروژه قطر به چهار قطار LNG مجهز خواهد شد که مجموعا ظرفیت 32 میلیون تن در سال (Mtpa) را دارند. در JV، قطر انرژی 75 درصد سهام خواهد داشت، در حالی که 25 درصد باقی مانده در اختیار اکسون موبیل خواهد بود.

سخن وزیر انرژی قطر

سعد شریدا الکعبی، وزیر انرژی قطر و رئیس و مدیر عامل شرکت قطر انرژی گفت: امروز با اکسون موبیل، شریک راهبردی و بلندمدت خود که روابط موفق و مثمر ثمری با قطر داشته ایم، قرارداد مشارکت امضا می کنیم. و در سراسر جهان

این در درجه اول به دلیل اعتماد و اطمینان متقابل بین هر دو طرف و به دلیل فضای سرمایه‌گذاری امن و پایدار کشور قطر است. انتظار می‌رود اکسون موبیل با مشارکت در پروژه ال‌ان‌جی شمال فیلد شرق، حجم ال‌ان‌جی خود در قطر را از 52 میلیون تن در پاس به 60 میلیون تن افزایش دهد.

مدیرعامل اکسون موبیل

دارن وودز، رئیس و مدیرعامل اکسون موبیل، گفت: ما با قطر انرژی در شمال فیلد شرق برای تسریع تولید انرژی ایمن، مقرون به صرفه و پاک‌تر مورد نیاز جهان همکاری می‌کنیم. اکسون موبیل سابقه طولانی کار در قطر و تولید مسئولانه انرژی دارد و ما مشتاقانه منتظر ادامه روابط خود به نفع همه سهامداران هستیم.

قراردادهای مشترک

قطرانرژی اخیراً قراردادهای مشترک مشترکی با TotalEnergies، Eni و ConocoPhillips برای پروژه North Field East LNG امضا کرده بود. سهام مشترک آن با TotalEnergies 25٪ سهام خواهد داشت، در حالی که JVs با Eni و ConocoPhillips هر کدام 12.5٪ در پروژه LNG سهام خواهند داشت.

از طریق پروژه توسعه NFE، قطر قصد دارد ظرفیت صادرات LNG خود را از 77Mtpa فعلی به 110Mtpa افزایش دهد. انتظار می رود اولین LNG از این پروژه در سال 2026 تولید شود. قطر انرژی قبلاً هدف خود را تکمیل کامل پروژه در سال 2027 تعیین کرده بود.

این شرکت دولتی قطری همچنین در حال برنامه‌ریزی پروژه توسعه دیگری به نام پروژه شمال فیلد جنوبی است که ظرفیت قطر را به 126 متر در پاس افزایش می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *