قیمت گاز طبیعی آمریکا به رکورد یک ماهه رسید

قیمت گاز طبیعی آمریکا به رکورد یک ماهه رسید

قیمت گاز طبیعی آمریکا به رکورد یک ماهه رسید؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

پیش بینی ها درباره هوای سرد طی هفته آینده و رشد صادرات ال ان جی موجب شد تا بهای گاز طبیعی آمریکا به بالاترین سطح خود در یک ماه اخیر برسد.
قیمت گاز طبیعی آمریکا با 6.48 درصد افزایش به بیش از 2.710 دلار رسیده است، این در شرایطی است که صادرات ال ان جی ایالات متحده از ابتدای ماه جاری تاکنون به بیش از 12.8 میلیارد فوت مکعب در روز رسیده است.

این رقم در ماه گذشته به 12.3 میلیارد فوت مکعب در روز رسیده بود. صادرات ال ان جی آمریکا در ماه مارس 2022 به رکورد جدیدی رسید و این کشور روزانه 12.9 میلیارد فوت مکعب صادرات داشته است.

علت دیگر افزایش چشمگیر قیمت گاز در آمریکا این است که میانگین تولید این کشور از ابتدای ماه جاری تاکنون به 97.5 میلیارد فوت مکعب در روز رسیده است، این رقم در ماه ژانویه به بیش از 98.3 میلیارد فوت مکعب رسیده بود.

کاهش احتمالی دمای هوا طی روزهای آینده نیز عامل مهمی برای رشد تقاضا و قیمت گاز طبیعی به شمار می رود. پیش بینی می شود موج هوای سرد حداقل تا اواسط ماه آینده میلادی در آمریکا ادامه یابد.

چالش های کاهش قیمت گاز برای تولیدکنندگان آمریکایی

از سوی دیگر، افت قیمت گاز از ابتدای سال 2023 تاکنون موجب شده است تا برخی شرکتهای انرژی، تعداد دکل های فعال خود را کاهش دهند.
تازه ترین آمارهای شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد، شرکت‌های انرژی ایالات متحده در فوریه 2023 میلادی بیشترین دکل‌های نفت و گاز طبیعی را در یک ماه از ژوئن 2020 کاهش داده اند و تعداد دکل‌های گازی فعال نیز به کمترین میزان از آوریل رسیده است.

تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز در آمریکا که نشان‌دهنده تولید آتی است، در هفته منتهی به 24 فوریه با 7 مورد کاهش به به 753 دکل رسیده است.
با این حال، تعداد کل دکل های فعال نسبت به مدت مشابه سال قبل 103 مورد معادل 15.8 درصد افزایش نشان می دهد.

تعداد دکل‌های حفاری نفتی ایالات متحده در این هفته با 7 مورد کاهش به 600 سکو کاهش یافت، در حالی که دکل‌های گازی بدون تغییر ماند و به 151 رسید.
برای این ماه، تعداد دکل های نفت و گاز 18 مورد کاهش یافت و برای اولین بار از جولای 2020 با افت متوالی در سه ماه اخیر روبرو شد.

تعداد دکل های نفتی در ماه فوریه 9 مورد کاهش داشت و تعداد دکل های گازی نیز با 9 مورد کاهش با بیشترین افت از آوریل 2020 روبرو شده است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرده است که میزان ذخایر گاز طبیعی در انبارهای زیرزمینی در 48 ایالت در روز 17 فوریه به 2.195 میلیارد فوت مکعب رسیده است که نسبت به هفته قبل از آن 71 میلیارد فوت مکعب کاهش نشان می دهد.

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *