جلوگیری از افزایش قیمت نفت جهانی با رشد ذخایر نفت آمریکا

,
جلوگیری از افزایش قیمت نفت جهانی با رشد ذخایر نفت آمریکا

تحلیل قیمت نفت جهانی

قیمت نفت جهانی روز چهارشنبه پس از آن که داده‌های صنعتی نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار افزایش یافته است، کاهش یافت، اما نگرانی‌های مربوط به عرضه، این کاهش را محدود کرد.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ماه دسامبر پس از 26 سنت افزایش در جلسه قبل، با 72 سنت یا 0.8 درصد کاهش به 92.80 دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) در ماه دسامبر با 48 سنت یا 0.6 درصد کاهش به 84.84 دلار رسید.

تحلیلگران ANZ Research در یادداشتی می گویند: چشم انداز کندی اقتصاد جهانی و سیاست پولی سختگیرانه بر نگرانی های کاهش عرضه در هفته های اخیر غلبه کرده است.

به گفته بازار نفت و گاز با استناد به ارقام موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 21 اکتبر حدود 4.5 میلیون بشکه افزایش یافت. که بالاتر از انتظار پنج تحلیلگر شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز بود که به‌طور میانگین انتظار تولید حدود 200000 بشکه نفت را داشتند.

استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI، به رویترز گفت: کاهش تولید #اوپک در ماه نوامبر و تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا بر نفت روسیه که از دسامبر اعمال می‌شود بر قیمتها تاثیر مثبتی خواهد داشت.

بایدن هفته گذشته برنامه ای را برای فروش باقی مانده ذخیره نفت اضطراری کشور تا پایان سال اعلام کرد، زیرا که تلاش می کند قیمت های بالای بنزین را کاهش دهد. تقویت دلار نیز روز چهارشنبه بر بازار تاثیر گذاشت. شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، تا 110.98 افزایش یافت.

ثابت ماندن دلار، تقاضا برای نفت را کاهش می دهد، زیرا نفت خام را برای صاحبان ارزهای دیگر گران تر می کند. داده‌های رسمی ذخایر ایالات متحده از اداره اطلاعات انرژی دولت در ساعت 14:30 به وقت گرینویچ روز چهارشنبه منتشر می شود.

کمبود نیروی کار چالش بزرگ صنعت نفت آمریکا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *