گروه ولوو برق تجدیدپذیر را از سوئد خریداری می کند

گروه ولوو برق تجدیدپذیر را از سوئد خریداری می کند

به گزارش بازار نفت و گاز، گروه ولوو قرارداد خرید برق تجدیدپذیر از پارک بادی سوئد را امضا کرد. گروه ولوو قصد دارد تقریباً 50٪ (230 گیگاوات ساعت در سال) از برق تولید شده توسط پارک بادی آینده بروزاهولم در سوئد را به مدت ده سال از سه ماهه آخر سال 2025 خریداری کند.

خرید برق تجدیدپذیر از سوئد

گروه ولوو اخیراً در پاسخ به تقاضای روزافزون جهانی برای انرژی پاک، قرارداد مهمی با Vattenfall، یک تولید کننده برجسته برق تجدیدپذیر در سوئد منعقد کرده است. این تعهد بلندمدت مستلزم قصد گروه ولوو برای خرید تقریباً 50 درصد (230 گیگاوات ساعت در سال) از برق تجدیدپذیر تولید شده در پارک بادی بروزاهولم در سوئد است. مدت زمان این قرارداد ده سال است و در سه ماهه آخر سال 2025 آغاز می شود.

اهداف توافقنامه آب و هوای پاریس

همکاری گروه ولوو و Vattenfall نشان دهنده گامی مهم در جهت دستیابی به هدف بلندپروازانه گروه برای دستیابی به زنجیره ارزش خالص انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) تا سال 2040، همسو با اهداف ذکر شده در توافقنامه آب و هوای پاریس است. پارک بادی بروزاهولم که شامل 21 توربین بادی و زیرساخت‌های همراه است، قرار است در تابستان 2023 شروع به ساخت کند.

پیش‌بینی می‌شود که تا پاییز سال 2025 کاملاً عملیاتی و آماده بهره‌برداری شود، که کاملاً همزمان با آغاز عملیات اجرایی است. توافق بین دو طرف این سرمایه گذاری به عنوان نمایشی ملموس از تعهد گروه ولوو به استقبال از منابع انرژی تجدیدپذیر و ترویج شیوه های پایدار عمل می کند.

راه حل های حمل و نقل پایدار

گروه ولوو به طور فعال در یک سفر رشد متمرکز بر ارائه راه حل های حمل و نقل پایدار و زیرساخت به مشتریان خود مشغول است. محصولات الکتریکی و سوخت های زیستی به عنوان تسهیل کننده های کلیدی در تلاش های گروه برای کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) نقش اساسی دارند. به طور همزمان، گروه ولوو با همکاری شرکای خود، سخت در تلاش است تا ردپای کربن تولید شده توسط عملیات خود و در کل زنجیره ارزش خود را کاهش دهد.

جایگزینی تدریجی منابع انرژی فسیلی

یکی از جنبه های حیاتی این تلاش شامل جایگزینی تدریجی منابع انرژی فسیلی در عملیات خود با جایگزین های انرژی تجدیدپذیر است که با شدت پایین GHG مشخص می شود. این شامل بهره برداری از نیروی باد، خورشیدی و برق آبی، در میان سایر منابع تجدیدپذیر، برای جایگزینی تدریجی منابع انرژی متعارف است. علاوه بر این، این تعهد به حمایت از گذار اجتماعی گسترده تر به برق تجدیدپذیر گسترش می یابد.

تنوع بخشیدن به منابع انرژی تجدیدپذیر

توافق اخیر با Vattenfall با ایجاد شراکت و تنوع بخشیدن به منابع انرژی تجدیدپذیر، توانایی‌های گروه ولوو را در سفر مداوم خود به سمت دستیابی به هدف انتشار کربن خالص صفر تقویت می‌کند. این رویکرد استراتژیک تعهد ثابت گروه را به شیوه‌های پایدار نشان می‌دهد و با هدف کلی آنها برای ترویج آینده‌ای سبزتر همسو می‌شود.

مارتین لاندستت، رئیس و مدیرعامل گروه ولوو گفت: این مشارکت گامی اضافی در کاهش مستمر اثرات زیست‌محیطی فعالیت‌های صنعتی خودمان است. این توافق نشان دهنده تعهد ما به اولویت‌بندی سرمایه‌گذاری‌های کم کربن، منبع انرژی تجدیدپذیر و انجام اقدامات اقلیمی در همه کارهایی است که انجام می‌دهیم.

انتقال انرژی در صنعت

آنا بورگ، رئیس و مدیر عامل Vattenfall گفت: انتقال انرژی در صنعت اکنون در حال انجام است. کلید موفقیت همکاری است، هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی با این چالش مقابله کند. توافق امروز نمونه‌ای از چگونگی انتخاب گروه ولوو برای پیشرو بودن در فعالیت‌های برقی‌سازی و آب‌وهوای خود است. ما خوشحالیم که می توانیم از آنها در سفرشان حمایت کنیم.

با گسترش منابع انرژی بدون فسیل، همکاری برای برق‌رسانی به فرآیندهایی که در حال حاضر مبتنی بر سوخت‌های فسیلی هستند، استفاده از برق بدون فسیل و توسعه زیرساخت‌های شارژ، می‌توانیم به حذف تدریجی سوخت‌های فسیلی در کل بخش حمل‌ونقل کمک کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *