مشخصات بنزین یورو‌ 4 چیست؟

بنزین یورو‌ 4 چیست؟

بنزین یورو‌ 4 چیست؟

هیدروکربن بنزین یورو ۴ به ازاء هر کیلومتر طی شده به مقدار ۰.۱ گرم و اکسید نیتروژن آن ۰.۰۸ گرم است. استانداردهای یورو ۴ در دیزل هم نسبت به یورو ۲ تغییراتی داشته است که کربن مونوکسید آن به ازای هر کیلومتر ۰.۵ گرم و اکسید نیتروژن، هیدروکربن موجود در این سوخت ۰.۳ گرم می باشد. از این رو سازمان حفاظت محیط زیست با هدف کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت مردم، اصلاح سوخت توزیعی در کشور و توزیع سوخت استاندارد یورو 4 را در دستور کار خود قرار داده است. بدون تردید بهبود کیفیت سوخت خودروها اعم از بنزین و گازوئیل در بهبود شرایط کیفی هوای کلانشهرها و در نتیجه سلامت ساکنان این شهرها نقش بسیار مهمی دارد.

استانداردهای انتشار اروپا به چه معناست؟

اساساً استانداردهای آلایندگی یورو به دنبال محدود کردن گاز سمی خودرو به امید رسیدن به هوای تمیزتر و قابل تنفس است. سطح اول یورو (یورو 1) در سال 1992 به عنوان یک ابتکار توسط اتحادیه اروپا برای تنظیم و استاندارد کردن میزان مونوکسید کربن (CO) و سایر مواد شیمیایی سمی منتشر شده از وسایل نقلیه موتوری معرفی شد.

در حال حاضر، 6 سطح استاندارد آلایندگی یورو در نقاط مختلف جهان اتخاذ شده است. جدیدترین، یورو 6، در سپتامبر 2014 معرفی شد، 22 سال پس از انتشار اولین سطح انتشار. بالاترین سطح یورو تنها اجازه انتشار CO2 1.0 گرم در کیلومتر برای بنزین و 0.5 گرم در کیلومتر برای دیزل را می دهد. تمرکز آن بیشتر بر کاهش اکسید نیتروژن (NOx) است که برای انسان و همچنین حیوانات مضر است.

ملاک‌ بنزین یورو‌ 4 چیست؟

یکی از این مشخصه‌ها عدد اکتان است. در استانداردهای قبلی عدد اکتان پایین‌تر بود، اما در استانداردهای جدید عدد اکتان بالاتر مطرح است. یعنی هرچه عدد اکتان سوخت مصرفی در خودروها بالاتر باشد این سوخت از استاندارد بالاتری برخوردار است.

در کشور ما استاندارد یورو‌ 4 به عنوان استاندارد مطلوب مطرح است. در بیشتر پالایشگاه‌های کشور براساس استاندارد یورو‌ 4 سوخت تولید می‌شود در بعضی پالایشگاه‌هایی که هنوز موفق به تولید سوخت با استاندارد یورو‌ 4 نشده‌اند طرح‌هایی برای تولید سوخت مطابق با استاندارد یورو‌4 مطرح شده است. براساس استاندارد یورو 4، عدد اکتان بنزین باید بین 91 تا 95 باشد. عدد اکتان نشان‌دهنده آرام سوزی و خشک‌سوزی سوخت مصرفی است.

مشخصه‌ای که در اعمال استاندارد برای سوخت مصرفی در خودروها مورد توجه است مقدار بنزن موجود در سوخت است. بنزن ماده‌ای سرطان‌زا و بسیار خطرناک است. براساس استاندارد یورو‌ 4 میزان بنزن مجاز در سوخت بنزین حداکثر یک درصد است.

به گفته مدیر گروه ارزیابی‌های تخصصی نفت خام و فرآورده‌ها، یکی از مشخصات و ویژگی‌هایی که در سوخت بنزین حد مجازی برای آن در نظر گرفته شده مواد آروماتیک و حلقوی است که براساس استاندارد یورو‌4 مقدار مجاز در‌نظر گرفته شده برای این گروه از ترکیبات حداکثر 35 درصد است. الفین از دیگر ترکیبات شیمیایی است که برای آن محدوده استانداردی در نظر گرفته شده است. در بنزین با استاندارد یورو‌4 حداکثر 18 درصد الفین به عنوان حد مجاز در نظر گرفته شده است.

از دیگر ویژگی‌های بسیار مهم برای سوخت بنزین مصرفی در خودرو‌ها میزان گوگرد موجود در آن است که براساس استاندارد یورو‌4 میزان گوگرد نباید بیش از 50ppm باشد: (ppm واحد در یک میلیون). این در حالی است که در استانداردهای قبلی میزان مجاز در نظر گرفته شده برای گوگرد موجود در سوخت خودرو‌ها 100 تا 200 یا حتی 600ppm در نظر گرفته می‌شد. استاندارد یورو‌4 از جمله استانداردهای سختگیرانه است که در تعیین این استاندارد حد مجاز در نظر گرفته شده برای بسیاری از ترکیبات بیماری‌زا که به افزایش آلودگی در شهرهای بزرگ منجر می‌شود تغییر پیدا کرده است.

نظر بیگی معتقد است در مورد سوخت گازوئیل سختگیری‌ها در مقایسه با سوخت بنزین به مراتب کمتر است. زیرا بیشتر خودروهایی که در محدوده شهرها تردد می‌کنند بنزین سوز هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نظر برای گازوئیل میزان سولفور موجود در سوخت است که براساس استاندارد یورو‌4 میزان سولفور موجود در گازوئیل نباید بیش از 50ppm باشد. مشخصه‌های دیگری نیز در تعیین استاندارد برای گازوئیل مورد توجه است که در مقایسه از اهمیت کمتری برخوردار است.

بنزین یورو‌ 4

بنزین یورو‌ 4

استاداردهای بنزین یورو‌ 4 چیست؟

بعد از استاندارد یورو 1 هر چند سال یکبار این استانداردها به‌‎روز رسانی شدند و کشورها برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا مجبور به رعایت این استانداردها هستند. در سال 2005‎ استاندارد یورو 4 به بازار عرضه شد، این استاندارد برای کلیه وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی بود، در استاندارد یورو 4 محدودیت‎هایی برای کربن مونو اکسید، هیدروکربن‌‎ها و اکسید نیتروژن اعمال شد و نسبت به استانداردهای گذشته به شدت سخت‎گیرانه‏‌تر بود.

در سال 2008 استاندارد جدیدی تحت عنوان یورو 5 برای سواری‏های سبک و وسایل تجاری معرفی شد که از تفاوت‎‌های عمده‌‏ی آن با بنزین یورو 4 می‎توان در تغییر میزان تولیدی کربن مونو اکسید، کاهش مقدار هیدرو کربن به کمتر از یک دهم میلی‎‌گرم و عدم وجود گاز متان نام برد.

تشخیص بنزین یورو 4 و یورو 5 با توجه به رنگ

تشخیص بنزین یورو 4 و یورو 5 با توجه به رنگ بنزین ناممکن است. بنزین خام بی‎رنگ است و تولیدکنندگان به‌‎منظور ارزیابی کیفیت بنزین مواد افزودنی به آن‎ها اضافه می‎کنند که تغییراتی در رنگ آن ایجاد می‌‏شود، به همین دلیل بنزین موجود در بازار در طیف رنگی بی‎رنگ گرفته تا صورتی و سبز در بازار عرضه می‏ شود، بنزین یورو 4 و یورو 5 هم از این قضیه مستثنی نیستند و با رنگ‏‌های متفاوتی در بازار موجودند، پس اصلا به تفاوت رنگ بنزین برای تشخیص یورو 4 و یا یورو 5 نمی‌‎توان اکتفا کرد. با بنزین یورو 5 آلودگی هوا را کاهش دهید.

بنزین یورو‌ 4

بنزین یورو‌ 4

هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می‏خوری. اصطلاحی رایج که تقریبا در همه جا کاربرد دارد، حتی در مورد کیفیت بنزین. استانداردهای یورو 5 طرفدار محیط زیست و سخت‏گیر به تولیدکنندگان سوخت است، در این استاندارد تفاوت ماشین بنزینی و دیزلی مطرح نیست و برای رسیدن به کیفیت مورد نظر، تولید کنندگان باید در میزان ترکیب مواد بسیار دقیق‏‌تر از قبل باشند و هزینه‌‏ی بیشتری را متحمل شوند، هزینه‌‏ی بیشتر برای تولید کننده به معنی قیمت بیشتر برای مصرف کننده است.

شایان ذکر است که وقتی گفته می‏‌شود بنزین یورو 5 بهتر از بنزین یورو 4 است به معنی بی‏‌کیفیت بودن بنزین یورو 4 نیست. بنزین یورو 4 هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و شما می‏‌توانید برای کاهش هزینه‌‏های رفت‌‏وآمد با خودروی شخصی از بنزین یورو 4 استفاده کنید و در پاکیزگی هوای شهر سهیم باشید.

بیشتر بخوانید: واکس پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

میزان گوگرد در بنزین یورو 4

با اعمال استانداردهای یورو 4 یک تحول عظیمی در ترکیبات سوخت شکل گرفت، زیرا در این استاندارد تعداد زیادی از اعداد و ارقام مجاز تغییر کردند، به همین دلیل می‏توانیم بنزین یورو 4 را پایه‌‏ی سوخت استاندارد جهان بنامیم. بعد از گذشت حدود 5 سال اتحادیه اروپا تصمیم گرفت یک استاندارد جدید معرفی کند. مهم‏ترین تغییری که در استاندارد یورو 5 نسبت به یورو 4 مشاهده می‏شود، تغییر در میزان گوگرد موجود در بنزین است. بنزین یورو 5 مقدار ppm 10 گوگرد دارد در حالی که این عدد برای بنزین یورو 4 حدود ppm 50 است.

منبع: بیزینس کاستومرز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *