اوره فسفات چیست

اوره فسفات چیست

اوره فسفات چیست؟ اوره فسفات کودی با فرمول NPK 17-44-0 است. کود اوره فسفات در آب محلول است و محلول بسیار اسیدی تولید می کند. اوره فسفات گاهی اوقات به مخلوط هایی که حاوی نیترات کلسیم، نیترات منیزیم و نیترات پتاسیم هستند اضافه می شود تا فرمول های محلول در آب مانند 15-5-15 و 13-2-20 تولید شود.

اوره فسفات

اوره فسفات کودی با فرمول NPK 17-44-0 است. در آب محلول است و یک محلول بسیار اسیدی تولید می کند. اوره فسفات گاهی اوقات به مخلوط هایی که حاوی نیترات کلسیم، نیترات منیزیم و نیترات پتاسیم هستند اضافه می شود تا فرمول های محلول در آب مانند 15-5-15 و 13-2-20 تولید شود. اسیدیته اوره فسفات اجازه می دهد تا کلسیم، منیزیم و فسفر به صورت همزمان در محلول وجود داشته باشند. در شرایط اسیدی کمتر، رسوب فسفات های Ca-Mg وجود خواهد داشت. اوره فسفات اغلب در آبیاری قطره ای برای تمیز کردن سیستم های لوله استفاده می شود.

UREA PHOSPHATE

UREA PHOSPHATE

از نظر شیمیایی، ترکیب اوره فسفات از مخلوط هم‌ مولاری اوره و اسید فسفریک ساخته شده است که با هم متبلور می‌شوند و در هنگام حل شدن در آب آزادانه جدا می‌شوند. این کود در کیسه های فروشنده کود که دارای علامت UP روی بسته بندی هستند موجود است.

اوره فسفات یک کود کاملا اسیدی مناسب برای گیاهان است. کود اوره فسفات خلوص بالا و حلالیت عالی دارد. خاصیت اسیدی اوره فسفات به جذب نیتروژن، فسفر و سایر عناصر ریز مغذی خاک یا محلول کود کمک می کند. فسفر موجود در کود اوره فسفات یک شروع کننده منحصر به فرد برای افزایش رشد گیاهان است.

اوره فسفات برای ریشه زایی و تسریع رشد بهاره در درختان زینتی موثر است. این محصول برای خاک های آهکی و قلیایی مناسب بوده و در صورت استفاده با آب سخت از تشکیل رسوب در سیستم های آبیاری جلوگیری می کند. استفاده از اوره فسفات در درختان باعث خوشه بندی بهتر و در گیاهان یکساله مانند پسته باعث کاهش رشد سالانه و حفظ جوانه های سال بعد می شود.

اوره فسفات چیست

اوره فسفات با فرمول CH7N2O5P در کشاورزی برای بارور کردن طیف وسیعی از خاک ها و برای محصولات زراعی و باغ ها استفاده می شود. هنگام کود دهی با اوره فسفات گیاهان از طریق سیستم های آبیاری مویرگی، این کودها نیتروژن و فسفر را در اختیار گیاهان قرار می دهند، در حالی که مویرگ های سیستم های آبیاری از نمک و رسوبات مختلف تمیز و محافظت می شوند. استفاده از اوره فسفات در درختان باعث خوشه بندی بهتر می شود و در گیاهان یکساله مانند پسته باعث کاهش رشد سالانه و حفظ جوانه های سال بعد می شود.

کود اوره فسفات

کود اوره فسفات

ترکیب اوره فسفات چیست

اوره فسفات یک کود کریستال خالص محلول در آب است که حاوی غلظت بالایی از نیتروژن اوره و فسفر است. کود UREA PHOSPHATE باید در ابتدای رشد گیاه استفاده شود، زمانی که گیاهان به سطوح بالایی از فسفر نیاز دارند تا به رشد یک سیستم ریشه ایده آل کمک کند.

ترکیب ویژه اوره فسفات یک اثر اسیدی قوی ایجاد می کند که به منظور تمیز کردن و حذف هر گونه پوشش از سیستم کود دهی و همچنین برای آزاد کردن عناصر کمیاب مورد نیاز گیاهان از ذرات کلوئیدی خاک است. نمک های خالص برای کود دهی به شما امکان می دهد تا عرضه مواد مغذی را با توجه به نیازهای خاص محصولات تنظیم کنید.

UREA PHOSPHATE چیست

UREA PHOSPHATE یک کود محلول در آب، به شکل کریستالی، با درجه خلوص بالا و غلظت بالایی از نیتروژن و فسفر اوریک است. توصیه می شود در ابتدای رشد رویشی استفاده شود، زمانی که گیاه به مقادیر زیادی فسفر نیاز دارد تا یک سیستم ریشه ای توسعه یافته تشکیل دهد.

فرمول ویژه آن یک عمل اسیدی قوی را تعیین می کند که عناصر کمیاب موجود در کلوئیدهای خاک را از حرکت خارج می کند و به تمیز نگه داشتن سیستم آبیاری کمک می کند و از هرگونه انسداد جلوگیری می کند.

فواید فسفات چیست

فسفات یک ماده معدنی است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارد و به عنوان مکمل نیز موجود است. ماده فسفات نقش های متعددی در بدن ایفا می کند. این عنصر کلیدی استخوان ها، دندان ها و غشای سلولی است. به فعال شدن آنزیم ها کمک می کند و pH خون را در محدوده طبیعی نگه می دارد. فسفر عملکرد طبیعی اعصاب و ماهیچه‌ها از جمله قلب را تنظیم می‌کند و همچنین بلوک ساختمانی ژن‌های ما است، زیرا DNA، RNA و ATP، منبع اصلی انرژی بدن را می‌سازد.

کود اوره فسفات چیست

کود اوره فسفات یک کود آلی و پایدار است. زیرا می تواند کیفیت خاک شما را بهبود بخشد، نیتروژن را برای گیاهان شما فراهم کند و عملکرد محصولات شما را افزایش دهد. استفاده از اوره فسفات به عنوان کود فواید زیادی دارد، اما اوره نیز بدون مضرات نیست. دانستن نحوه استفاده صحیح از کود اوره در خاک و نحوه تعامل اوره با سایر کودها می تواند به شما کمک کند تا از این مضرات جلوگیری کنید و تا حد امکان سود بیشتری کسب کنید.

استفاده از اوره فسفات

استفاده از اوره فسفات بسیار آسان و بی خطر است، از انسداد لوله ها جلوگیری می کند. این کود باعث کاهش pH خاک و آب می شود و برای آبیاری استفاده می شود. اوره فسفات همچنین باعث کاهش سدیم و آهک در خاک و افزایش دسترسی به عناصر می شود. این کود به آب کمتر و زمان کمتری برای آبیاری نیاز دارد.

اوره فسفات شیمیایی

اسیدیته اوره فسفات اجازه می دهد تا کلسیم، منیزیم و فسفر به صورت همزمان در محلول وجود داشته باشند. در شرایط اسیدی کمتر، رسوب فسفات های Ca-Mg وجود خواهد داشت. اوره فسفات اغلب در آبیاری قطره ای برای تمیز کردن سیستم های لوله استفاده می شود.

از نظر شیمیایی، ترکیب اوره فسفات از مخلوط هم‌مولاری اوره و اسید فسفریک ساخته شده است که با هم متبلور می‌شوند و در هنگام حل شدن در آب آزادانه جدا می‌شوند. این کود در کیسه های فروشنده کود که دارای علامت UP روی بسته بندی هستند موجود است.

اوره فسفات برای گیاهان

گیاهان فسفر را عمدتاً به صورت یک یون فسفات تک ظرفیتی جذب می کنند. این یون ها معمولاً به راحتی در خاک ثابت می شوند. Ureafos فسفر را در محلول نگه می دارد و در دسترس بودن گیاه را بسیار افزایش می دهد. با توجه به ویژگی اسیدی، اورهافوس کارایی جذب مواد مغذی را افزایش می دهد.

مشخصات اوره فسفات چیست

اوره فسفات یک کانی کریستالی سفید رنگ با خلوص بالا و دارای خواص اسیدی قوی است. این کود بسیار غلیظ در آب و کاملاً محلول در آب است به طوری که خیلی سریع در آب حل می شود. کود اوره فسفات دارای 18 درصد وزنی نیتروژن است که 6.5 درصد ازت آمونیاک و 11.5 درصد نیتروژن اوره است.

خاصیت اوره فسفات چیست

اوره فسفات علاوه بر نیتروژن دارای فسفر قابل جذب گیاه نیز می باشد. خاصیت اسیدی این کود به جذب نیتروژن، فسفر و سایر عناصر ریز مغذی خاک یا محلول کود کمک می کند. فسفر موجود در این کود یک شروع کننده منحصر به فرد برای افزایش رشد ریشه و تسریع رشد بهاره در درختان زینتی است.

اوره فسفات برای خاک های آهکی و قلیایی مناسب است. در صورت استفاده اوره فسفات با آب سخت از تشکیل رسوب در سیستم های آبیاری جلوگیری می کند. در نتیجه طول عمر سیستم آبیاری را تضمین می کند. در استفاده از کود اوره فسفات نیازی به مواد بافر اضافی نیست. بهره وری و کیفیت بالایی را ارائه می دهد. به دلیل کمبود نمک در آن، خطرات شوری گیاهان را کاهش می دهد. جذب مواد مغذی توسط گیاهان را افزایش می دهد.

فواید کود اوره فسفات چیست؟

کود اوره فسفات در مقایسه با کودهای حاوی فسفر مانند MAP یا MKP مزایای زیادی دارد. زیرا Urea phosphate حاوی نیتروژن اوره و فسفر به شکل فسفات است. PH کود اوره فسفات حدود 2.0 است. بنابراین Urea phosphate یک کود اسیدی است. اسیدیته موجود در اوره فسفات باعث از بین رفتن سایر مواد مغذی توسط گیاهان می شود. همچنین Urea phosphate باعث افزایش اثرات مثبت بر مقدار pH آب مصرفی برای آبیاری می شود.

از گرفتگی لوله ها و نازل های آب جلوگیری می کند و در نتیجه Urea phosphate به تمیز کردن سیستم آبیاری کمک می کند. اوره فسفات بی کربنات را در آب حل می کند و به تمیز نگه داشتن سیستم آبیاری کمک می کند. با استفاده از کود Urea phosphate نیازی به استفاده از اسیدهای اضافی ندارید.

روش استفاده از اوره فسفات چیست

مصرف اوره فسفات با توجه به شرایط خاک و فیزیولوژی خاک متفاوت است. در درختان میوه، صیفی جات و گیاهان زراعی 2 تا 6 کیلوگرم در هکتار از Urea phosphate به عنوان محلول پاشی توصیه می شود (در صورت نیاز هر 15 روز تکرار شود). استفاده از Urea phosphate در کشت هیدروپونیک توصیه نمی شود. اوره فسفات بهترین کود برای شروع کشت و در مواقعی که نیاز به نیتروژن و فسفر زیاد داریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *