ساخت تاسیسات تولید کود اوره با ظرفیت 1.4 میلیون تن در هر ساعت

ساخت تاسیسات تولید کود اوره

به گزارش بازار نفت و گاز، پروژه هابر Strike Energy وضعیت پروژه بزرگ را اعطا کرد. این پروژه که شامل ساخت تاسیسات تولید کود اوره با ظرفیت 1.4 میلیون تن در هر ساعت است، به کاهش وابستگی استرالیا به واردات اوره کمک خواهد کرد.

پروژه کود اوره

استرایک انرژی اعلام کرد که پروژه کود اوره خود در استرالیای غربی با نام پروژه هابر وضعیت پروژه بزرگ را از دولت استرالیا تضمین کرده است.

به گفته این شرکت، این نامگذاری به دلیل دامنه ارائه شده توسط این پروژه برای پیشبرد صنعت تولید پایین دستی در استرالیا علاوه بر حمایت از ادغام فناوری‌های کم کربن و هیدروژن تجدیدپذیر است.

پروژه هابر شامل ساخت یک مرکز تولید کود اوره با ظرفیت 1.4 میلیون تن در سال (mtpa) در نزدیکی Geraldton در منطقه غرب میانه است.

این پروژه تخمین زده می‌شود که این پروژه با ارائه یک کود تولید داخل جایگزین وابستگی استرالیا به بیش از یک میلیارد دلار استرالیا (712 میلیون دلار) واردات کود سالانه شود.

اوره صادراتی+کاربردهای آن

مدیرعامل استرایک انرژی

استوارت نیکولز، مدیرعامل استرایک انرژی گفت: «استرالیا یکی از بزرگترین منابع طبیعی جهان، اعم از گاز، باد، خورشید یا انرژی زمین گرمایی را در اختیار دارد.

ما در اعتصاب معتقدیم که باید با افزودن ارزش به آنها در اینجا، سود این منابع را برای کشور به حداکثر برسانیم.»

استرایک انرژی گفت که وضعیت پروژه اصلی نیز به دلیل همسویی پروژه هابر با استراتژی ملی هیدروژن استرالیا و به دلیل جبران بالقوه شدت کربن اوره مورد استفاده در این کشور تا 60 درصد بوده است.

این پروژه همچنین از طریق ایجاد مشاغل بلندمدت منطقه ای در حین ساخت و ساز و همچنین عملیات و جایگزینی قابل توجه واردات اوره وارداتی، از نظر استراتژیک برای کشورهای غرب میانه، استرالیای غربی و اقتصادهای ملی قابل توجه است.

تحلیل بالا رفتن قیمت‌ اوره صادراتی در ایران

وزیر صنعت

در میانگین نرخ اوره جهانی در سال ۱۴۰۱ آنگوس تیلور، وزیر صنعت، انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای استرالیا گفت: «این تأسیسات پتانسیل کاهش قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه ای را در بخش تولید اوره استرالیا از طریق استفاده از فناوری پیشرفته پردازش آمونیاک و گاز و همچنین هیدروژن سبز اختصاصی دارد.

همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 90 درصد اوره وارداتی است، هدف آن کاهش اتکای کشاورزان استرالیایی به زنجیره های تامین بین المللی برای افزایش امنیت غذایی ما است.

از طریق وضعیت پروژه بزرگ، استرایکر انرژی انتظار دارد که پروژه کود اوره از خدمات آژانس تسهیل پروژه اصلی برای بهینه سازی فرآیندهای تأیید بهره مند شود.

قیمت جهانی اوره + ۱۷ فوریه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *