چرا آمریکایی ها خودروهای برقی نمی خرند؟

چرا آمریکایی ها خودروهای برقی نمی خرند؟

در اینجا یک بررسی عجیب داریم که مطمئن هستیم رای دهندگان لیبرال در سراسر ایالات متحده را شگفت زده خواهد کرد: “به نظر می رسد که آمریکایی ها برای خرید وسایل نقلیه برقی عجله و تمایلی ندارند”.

 این عنوان مقاله جدید فایننشال تایمز در این هفته بود که در آن نوشته شده “ایالات متحده برای پذیرش خودروهای برقی هنوز از جهان توسعه ‌یافته عقب‌ تر است”.

فقدان تقاضا قطعاً دولت را که معافیت‌ های مالیاتی تا 7500 دلار با هدف تشویق مردم به استفاده از خودروهای برقی، نیز متحیر خواهد کرد. اگرچه قانون خواستار کاهش تورم خودروهای برقی است، اما تصور کنید رهبران دموکرات چقدر متعجب خواهند شد از اینکه نمی توانند سکان یک اقتصاد دولتی را به طور کامل در دست بگیرند. فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد ” حتی باوجود یارانه های تشویقی IRA، از هر 10 آمریکایی، فقط 2 نفر تمایل به خرید خودروی برقی به عنوان خودروی دوم دارند”.

پیشرفت فناوری در صنعت نفت

این تعداد در میان جمهوری خواهان یک به ده (یک نفر از بین 10 نفر) تغییر می کند. بالا بودن قیمت که همچنان یک عامل کلیدی در بی علاقگی مردم امریکا به این خودروهاست، سنگین بودن هزینه و شارژ خودروهای برقی نیز خریداران را از بازار دور می کند.

یارانه IRA که به خریداران خودروی برقی تعلق می گیرد، از هر 10 نفر تنها به 6 نفر پرداخت می شود و تنها 3 از این 10 نفر آن را “دلیل اصلی” برای خرید خودروی برقی می دانند.

فایننشال تایمز به این نتیجه رسید که “اقتصاد هنوز بر ایدئولوژی غلبه دارد”. اما دولت بایدن نه تنها این بهانه را نمی پذیرد که دولت نمی تواند اقتصاد را کنترل کند، بلکه آن را اقدامی برای کاهش قدرت خرید بیشتر مالیات دهندگان می‌ داند؛ یا “محرک‌ هایی” برای تغییر اساسی مسیر کسب‌ و کار کم حاشیه، سرمایه‌ بر، خودروسازی و سپس سرزنش کردن دونالد ترامپ که برنامه ‌هایش به نتیجه نرسید.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: فایننشال تایمز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *