توسعه نیروگاه بادی در ازبکستان توسط عربستان

توسعه نیروگاه بادی در ازبکستان توسط عربستان

به گزارش بازار نفت و گاز، ACWA Power برای توسعه نیروگاه بادی 1.5GW Kungrad در ازبکستان قرارداد همکاری امضا کرد. پیش‌بینی می‌شود که مزرعه بادی خشکی که در منطقه کونگراد در جمهوری کاراکالپاکستان توسعه می‌یابد، برق کافی برای تامین انرژی ۱.۶۵ میلیون خانوار تولید کند و سالانه ۲.۴ میلیون تن انتشار کربن را حذف کند.

توسعه نیروگاه بادی در ازبکستان

شرکت ACWA Power عربستان سعودی قراردادهای خرید برق (PPAs) و قراردادهای سرمایه گذاری با دولت ازبکستان برای توسعه نیروگاه بادی 1.5 گیگاواتی Kungrad در ازبکستان امضا کرده است.

مزرعه بادی شامل سه پروژه انرژی بادی 500 مگاواتی است که توسط سه شرکت تابعه، یعنی ACWA Power Kungrad Wind 1، ACWA Power Kungrad Wind 2 و ACWA Power Kungrad Wind 3 اداره می شود. پیش بینی می شود مزرعه بادی کونگراد 2.4 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

سیستم ذخیره انرژی 100 مگاوات

انتظار می رود هر یک از این سه پروژه شامل یک سیستم ذخیره انرژی باتری با ظرفیت 100 مگاوات باشد.

پیش‌بینی می‌شود که مزرعه بادی خشکی که در منطقه کونگراد، جمهوری کاراکالپاکستان توسعه می‌یابد، تا سال 2024 به پایان مالی برسد و در سال 2027 به طور کامل راه‌اندازی شود.

انتظار می رود که مزرعه بادی کونگراد پس از بهره برداری، برق کافی برای تامین برق 1.65 میلیون خانوار تولید کند.

پروژه بادی کونگراد که قبلاً به عنوان IPP باد Karakalpakstan شناخته می شد، تخمین زده می شود که سالانه 2.4 میلیون تن انتشار کربن را حذف کند، در حالی که تأثیر زیست محیطی کمتری دارد.

امضای توافق‌نامه‌ مزرعه بادی کونگراد

محمد ابونییان، رئیس ACWA Power گفت: امضای توافق‌نامه‌های کلیدی امروز برای پروژه مهم مزرعه بادی کونگراد، که معیار جدیدی برای توسعه انرژی پایدار در منطقه و جهان ایجاد می‌کند، بدون راهنمایی ما امکان‌پذیر نبود. رهبری بصیر و اعتماد و تعهد شرکای ما از دولت ازبکستان.

شرکت تولید برق اعلام کرد که مزرعه بادی کونگراد از آخرین فن آوری های کاهش، از جمله فناوری تشخیص پرنده برای جلوگیری از برخورد یا مرگ پرنده استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که تأسیسات بادی خشکی، راهبرد بلندمدت دولت ازبکستان برای توسعه ترکیب انرژی کشور را هدایت کند که هدف آن دستیابی به ظرفیت 8 گیگاوات و 12 گیگاوات خورشیدی و بادی تا سال‌های 2026 و 2030 است.

افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر

جورابک میرزامحمودوف، وزیر انرژی ازبکستان، گفت: ازبکستان متعهد به تحقق اهداف سیاستی برای افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر از ترکیب انرژی کشور و کاهش انتشار کربن است.

توسعه انرژی سبز و اصلاحات بازار در ازبکستان دست به دست هم می دهند. پروژه کونگراد نقطه عطفی برای صنعت باد ما و مدل جدید مشارکت عمومی و خصوصی است که با اصلاحات دوراندیشانه رئیس جمهور میرضیایف معرفی شد.

مزرعه بادی در کاراکالپاکستان، که توسط شریک قابل اعتماد ما ACWA Power ساخته خواهد شد، ستون دیگری از یک سیستم انرژی پایدار و قابل اعتماد در ازبکستان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *