آرگوس/ فسفات

آرگوس/ فسفات

بررسی بازار فسفات به گزارش مجله آرگوس:

نمک فسفریک اسید یا فسفات یک ترکیب غیرآلی است که امروزه کاربردهای زیادی دارد. از فسفات به صورت عمده در کودهای کشاورزی استفاده می‌شود. در واقع مواد حاوی فسفات یکی از عوامل رشد صنعت کشاورزی دنیا بوده‌اند. مجله آرگوس به صورت پیوسته اطلاعات تحلیلی مربوط به بازار کودهای شیمیایی از جمله فسفات را ارائه می‌دهد. تیم تحلیلی بازار نفت و گاز در ادامه به بررسی تحلیل‌های این پایگاه از بازار فسفات می‌پردازد.

آرگوس فسفات

مجله آرگوس در بخش Argus Phosphates، یکی از منابع جامع بازار فسفات است. این منبع اطلاعات را فوری و بی وقفه به فعالان بازار ارائه می‌دهد. این سرویس جهانی ارزیابی قیمت‌ها را به صورت روزانه و هفتگی در اختیار افراد قرار می‌دهد. همچنین دیدگاه‌‌های کاربردی در زمینه تحولات کلیدی بازار، معاملات لحظه‌ای، تجارت بین المللی و اخبار و تفسیر بازار را نیز ارائه می‌دهد. فعالان بازار می‌توانند از طرق مختلفی به اطلاعات سرویس فسفات آرگوس دسترسی داشته باشند. پلتفرم آنلاین Argus Direct، سرویس ایمیل و اپلیکیشن تلفن همراه این پایگاه به کاربران امکان دسترسی و دانلود تمام محتوا، قیمت‌ها و داده‌های بازار را می‌دهد.

ارزیابی روزانه قیمت

ارزیابی قیمت فسفات به صورت روزانه یکی از خدمات جدید مجله آرگوس است. این ابتکار جدید و هیجان انگیز به منظور مشاوره و کار دقیق در بازار در دستور کار آرگوس فسفات گنجانده شده است. این مجله که با عنوان Argus Phosphates Daily شناخته می‌شود، مزایای منحصر بفردی را ارائه می‌دهد که عبارتند از:

 • قیمت‌های قابل اعتمادتر؛ در حقیقت افزایش فرکانس قیمت، شفافیت بیشتری را برای بازارها نوسانی به همراه دارد.
 • ریسک کمتر؛ دامنه بزرگ‌تر داده‌ها سبب تضمین محاسبات تجاری و تقویت آن‌ها می‌شود.
 • نتایج هوشمندتر؛ داشتن داده‌ها به صورت روزانه، سبب تقویت تجزیه و تحلیل داده‌ها و معاملات خواهند شد.
 • رویکرد مطمئن؛ سرویس آرگوس فسفات بزرگ‌ ترین تیم تحلیلی را در یک گستره جغرافیایی وسیع، همراه با روش جمع آوری داده دقیق در اختیار فعالان بازار قرار می‌دهد.

ارزیابی هفتگی قیمت

بخشی از این سرویس به یک نشریه هفتگی اختصاص دارد. این نشریه جامع، اخبار بازار فسفات را به صورت منظم به روز رسانی و ارائه می‌کند. در واقع بازار در تمام نقاط اصلی صادرات و واردات دنیا که بر تجارت جهانی تاثیر می‌گذارند، ارزیابی می‌شود. بازارهای تحت پوشش در این نشریه عبارتند از:

 • DAP
 • MPA
 • TSP
 • اسید فسفریک
 • سنگ فسفات
 • هزینه مواد اولیه گوگرد و آمونیاک
 • هزینه‌های حمل و نقل اثرگذار بر سود ناخالص

تولید کنندگان کود، شرکت‌های بازرگانی، وارد کنندگان و توزیع کنندگان، آژانس‌های خرید، موسسات مالی، شرکت‌های لجستیک و تامین منبع، تعاونی‌ها، سازمان‌های دولتی و کشاورزهای سراسر دنیا مجموعه‌ای از مخاطبان سرویس آرگوس فسفات را تشکیل می‌دهند.

چشم انداز ماهانه آرگوس فسفات

علاوه بر گزارش‌های روزانه و هفتگی، آرگوس فسفات به ارائه گزارش‌ های ماهانه نیز می‌پردازد. چشم انداز ماهانه این پایگاه دیدگاه‌های قابل اعتمادتری را نسبت به بازار جهانی فسفات در دوره‌های سه ماهه ارائه می‌دهد. این سرویس در درجه اول به پیش بینی قیمت‌ها در بازار به صورت مستقل و بی‌طرف می‌پردازد. به علاوه اطلاعاتی را در مورد عرضه، تقاضا و تجارت در بازارهای منطقه‌ای در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. این پیش بینی و چشم انداز دقیق ماهانه بازار به کاربران کمک می‌کند که متوجه پیشرفت‌ های آینده بازار جهانی فسفات شوند.

کودهای شیمیایی

مخاطبان این قسمت از آرگوس فسفات می‌توانند با اطلاع از تحولات کوتاه مدت و میان مدت بازار، برنامه کسب و کار خود را بهبود ببخشند. همچنین با اطلاع از تغییرات قوانین و چالش‌ها ریسک کسب و کارها در این حوزه کاهش خواهد یافت. وجود طیف وسیعی از داده‌های خام در اختیار کاربران، به بهبود تحقیقات و برنامه ریزی‌ها در بازار کمک خواهد کرد. این اتفاق در نهایت سبب شناسایی چالش‌ها و فرصت‌ها در این بازار و رونق کسب و کار فعالان این حوزه خواهد شد.

تجزیه و تحلیل بازار سنگ فسفات

یکی از بخش‌های جدید و اصلاح شده در آرگوس فسفات، سرویسی تحت عنوان Argus Phosphate Rock Analytics است. این بخش تجزیه و تحلیل‌های فصلی بازار را در کنار گزارش سالانه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اطلاعات این بخش مختص بازار جهانی سنگ فسفات هستند. کاربران می‌توانند اطلاعات ضروری میان مدت تا بلند مدت بازار سنگ فسفات را از طریق این سرویس دریافت کنند.

 • گزارش‌های فصلی: از طریق این گزارش‌ها تجزیه و تحلیل بازار سنگ فسفات و عوامل موثر بر آن به کاربران عرضه می‌شود. این گزارشات سبب می‌شود که افراد تصمیمات قابل اطمینان‌تری را اتخاذ کنند. گزارش‌ های فصلی مواردی از قبیل عرضه، تقاضا، هزینه‌ها، تجارت و پروژه‌ها را پوشش می‌دهند. در این بخش اطلاعات و قیمت‌ها تا 15 سال آینده پیش بینی می‌شود.
 • گزارش بلند مدت سالانه: در بخش تجزیه و تحلیل بازار سنگ فسفات، پیش بینی‌ها به صورت بلند مدت نیز انجام می‌شوند. این داده‌ها شامل پیش بینی قیمت 25 ساله، بر اساس تجزیه و تحلیل هزینه نهایی بلند مدت (LRMC)، می‌شوند. کاربران از طریق این داده‌ها می‌توانند ارتباط بین محرک‌های اساسی بازار را درک کرده و از این دیدگاه‌ها برای توسعه استراتژی‌ های قوی‌تر استفاده کنند.

در این بخش از گزارشات، یک مدل پیش بینی تقاضا بر اساس پیش بینی میزان مصرف کود در آینده ارائه می‌شود. پس از آن یک مدل چند عاملی بر اساس تجزیه و تحلیل هزینه‌ها معرفی می‌شود. این مدل به صورت سالانه به روز می‌شود و سطح قیمت‌ها را فراتر از چرخه سرمایه گذاری فعلی بازار ارزیابی می‌کند. پیش بینی‌های کوتاه مدت در این بخش بر اساس ماه و فصل مربوط به قیمت انرژی، مواد خام، محصولات کشاورزی، نوسانات نرخ ارز و تعادل میان عرضه و تقاضا انجام می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که پیش بینی‌های میان مدت و بلند مدت به همدیگر مرتبط هستند.

تجزیه و تحلیل بازار فسفات‌های فراوری شده

یکی دیگر از سرویس‌های تجزیه و تحلیل و پیش بینی داده‌های آرگوس فسفات، Argu Processed Phosphates Analytics است. این سرویس اطلاعات مربوط به بازار جهانی آرگوس فراوری شده را به مخاطبان ارائه می‌دهد. مشابه سرویس پیش بینی بازار جهانی سنگ آرگوس، در این جا نیز تجزیه و تحلیل‌ها به صورت میان مدت و بلندت هستند.

گزارش‌های میان مدت به صورت ماهانه و فصلی هستند و مشابه با سرویس قبلی بازار را تا 15 سال آینده پیش بینی می‌کنند. همچنین گزارش‌های بلندمدت نیز قیمت‌ها را تا 25 سال آینده پیش بینی می‌کنند. این پیش بینی‌ها مربوط به مواردی مانند عرضه، تقاضا و تجارت شده و سبب توسعه استراتژی‌ های کاربران این حوزه است. همچنین روش تجزیه و تحلیل و پیش بینی داده‌ها نیز مشابه سرویس قبلی است.

تحلیل بازار جهانی فسفات

بازار جهانی فسفات اخیرا پس از کم شدن همه گیری کووید 19 رشد کرده است. در این مدت عوامل زیادی سبب افزایش قیمت فسفات در بازار شده‌اند. در طی همه گیری تقاضا برای تولید فسفات کم شده بود. در ماه‌های اخیر نگرانی‌ها در زمینه کاهش تقاضا تا حدی از بین رفته است. همچنین واردات این محصول از جانب بازارهای مصرف کننده کلیدی آن، نظیر هند و برزیل، افزایش یافته است.

ظرفیت‌های بازار جهانی فسفات به صورت مداوم در حال تغییر هستند. مثلا ایجاد ظرفیت‌های جدید مصرف این محصول در کشور مصر، سبب افزایش تولید آن در تونس شده است. همچنین رشد بازار فسفات در مراکش بر جهت گیری کلی قیمت جهانی اثرگذار است. در نتیجه با توجه به موارد این چنینی نیاز است که بازار این محصول دقیق و به موقع ارزیابی شود. سرویس ارزیابی روزانه آرگوس به شکلی دقیق و قابل اعتماد بازارهای اصلی فسفات را در چین، هند، برزیل و ایالات متحده ارزیابی می‌کند. گزارش‌های آرگوس فسفات یک دید جامع از بازار شامل مقالات و تحلیل‌های خبری، گزارش‌ها روزانه و هفتگی، چشم اندازهای میان مدت و بلند مدت و همچنین خدمات مشاوره‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

قیمت فسفات در بازار جهانی درماه نوامبر 2022

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *