تسهیلات 335 میلیون دلاری برای پالایشگاه نفت در آنگولا

تسهیلات 335 میلیون دلاری برای پالایشگاه نفت در آنگولا

به گزارش بازار نفت و گاز، Sonangol، Gemcorp تسهیلات مالی 335 میلیون دلاری را برای پالایشگاه نفت Cabinda در آنگولا تضمین می کند. این تسهیلات 335 میلیون دلاری که توسط شرکت تامین مالی آفریقا (AFC) و بانک صادرات-واردات آفریقا (Afreximbank) رهبری می‌شود، تقریباً 71 درصد از هزینه 473 میلیون دلاری پالایشگاه نفت کابیندا را تشکیل می‌دهد و 138 میلیون دلار باقی‌مانده از قبل توسط حامیان پروژه ارائه شده است.

تسهیلات 335 میلیون دلاری

شرکت نفت دولتی آنگولا Sonangol و شریک آن Gemcorp (GHL) به بسته شدن یک پالایشگاه مدولار در نزدیکی Cabinda در آنگولا با تسهیلات مالی 335 میلیون دلاری رسیده اند.

این تسهیلات مالی توسط شرکت مالی آفریقا (AFC)، بانک صادرات و واردات آفریقا (Afreximbank) و کنسرسیومی از موسسات مالی بین‌المللی و محلی رهبری می‌شد. سایر وام دهندگان عبارتند از: شرکت توسعه صنعتی (IDC) آفریقای جنوبی، بانک عربی برای توسعه اقتصادی آفریقا (BADEA) و بانک دو فومنتو آنگولا (BFA).

تأمین مالی جاری

با 138 میلیون دلار سرمایه که قبلاً توسط حامیان پروژه ارائه شده است، تأمین مالی جاری تقریباً 71 درصد از هزینه 473 میلیون دلاری پالایشگاه نفت کابیندا را تشکیل می دهد.

تسهیلات فاینانس فاز اول پروژه را پوشش می دهد و امکان ساخت پروژه را فراهم می کند که امکان فرآوری 30000 بشکه نفت خام در روز را فراهم می کند. فاز دوم که در زمان مقرر پیش بینی می شود، قرار است 30 هزار بشکه نفت خام دیگر در روز اضافه کند و ظرفیت کل پالایشگاه را به 60 هزار بشکه در روز برساند.

اقتصاد گسترده‌تر آنگولا

آتاناس بستانجیف، مدیر عامل Gemcorp گفت: این پروژه می‌تواند انرژی آنگولا را مستقل کند و در عین حال از منابع طبیعی آن به نفع جامعه و اقتصاد گسترده‌تر استفاده کند.

“ما از تخصص محلی که با همکاری نزدیک با تیم Sonangol و شرکای ما، شرکت تامین مالی آفریقا و Afreximbank، که چشم انداز ما را برای ارائه این زیرساخت عظیم متحول کننده زندگی مشترک دارند، بسیار سود برده ایم.”

فرآورده‌های نفتی پالایش شده

با تکمیل فاز اول، پیش‌بینی می‌شود این پالایشگاه حدود 10 درصد از کل تقاضای کشور برای فرآورده‌های نفتی پالایش شده را تحویل دهد. انتظار می‌رود این پالایشگاه پس از تکمیل فاز دوم تا 20 درصد را به خود اختصاص دهد و در این فرآیند بیش از 1300 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند.

به گفته Gemcorp، حدود 300,000 ساعت کارآموزی برای ارتقای مهارت کارکنان محلی تکمیل شده است که 1,000,000 ساعت کار در این پروژه انجام شده است. انتظار می‌رود که تامین مالی پروژه نقش مهمی در امنیت انرژی آنگولا ایفا کند و فرصت‌های شغلی محلی را در حالی که قابلیت‌های فناوری را گسترش می‌دهد، ارائه دهد.

فرصت های شغلی قابل توجه

سامیلا زبیرو، رئیس و مدیرعامل آفریقای مالی گفت: پالایشگاه کابیندا فرصت های شغلی قابل توجهی ایجاد خواهد کرد که به ایجاد نیروی کار ماهر در آینده کمک خواهد کرد. این امر موجب صرفه جویی در ارز ارزی و افزایش تراز پرداخت های آنگولا می شود.

وی افزود: این صنعت صنایع فرعی ایجاد می‌کند که به تولید پالایشگاه متکی هستند و در نتیجه اقتصاد را تقویت می‌کنند و رشد اقتصادی بلندمدت را پیش می‌برند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با سهامداران هستیم تا به پیشبرد توسعه پایدار قاره خود ادامه دهیم.

بندیکت اوراما، رئیس و رئیس هیئت مدیره Afreximbank گفت: تاسیس یک پالایشگاه نفت مدولار در کابیندا ارزش حیاتی به کالای اصلی آنگولا و بزرگترین محصول صادراتی آن می‌افزاید و در عین حال به کاهش گازهای گلخانه‌ای با کاهش نیاز به حمل و نقل نفت خام کمک می‌کند. و محصولات تصفیه شده به و از آفریقا.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *