تحلیل بازار سولفات آمونیوم

,
تحلیل بازار سولفات آمونیوم

تحلیل آرگوس از بازار سولفات آمونیوم به نقل از بازار نفت و گاز ایران: تقاضای خرید در اروپا در این ماه کاهش یافته و آمریکا به دنبال واردات بازار سولفات می باشد.

‌تقاضا برای خرید در اروپا کم است

تقاضای خرید سولفات آمونیوم در اروپا کاهش یافت. در غرب اروپا و فرانسه شاهد شدید این موضوع بوده این در ادامه با ما همراه باشید:

  • شمال غرب اروپا

تقاضا برای سولفات‌ آمونیوم در شمال غرب اروپا در هفته منتهی به ۸ دسامبر به طور کلی پایین بود و فعالان بازار اعلام نمودند که قیمت‌ها برای سولفات‌ آمونیوم استاندارد و سولفات‌ آمونیوم گرانول باثبات است.

  • فرانسه

در فرانسه یک محموله ۲۵۰۰۰تنی سولفات‌ آمونیوم فشرده شده از کشور چین  به قیمت ۳۹۰ دلار در هر تن با ترم تحویل cfr برای حمل در ماه ژانویه به بازار عرضه شد ولی معامله ای انجام نشد.

آمریکای مرکزی به دنبال  واردات سولفات آمونیوم

در چین قیمت های سولفات‌ آمونیوم در هفته منتهی به ۸ دسامبر به ۱۹۰تا ۲۰۰دلار در هرتن براساس ترم فوب رسید که  نسبت به هفته گذشته اندکی کاهش داشت در حالی که تقاضا  در آمریکای مرکزی اندکی افزایش داشت.یک محموله ۲۰هزار تنی از سولفات‌ آمونیوم برای حمل در ماه دسامبر از سواحل رودخانه به قیمت ۱۸۷ دلار براساس ترم فوب عرضه شد. قیمت سولفات‌ آمونیوم نوع MMAدر هفته منتهی به ۸ دسامبر در حدود۱۶۰ دلار در هر تن بر اساس ترم  فوب بود.
در هفته منتهی به ۸ دسامبر تقاضایی از جنوب شرق آسیا در بازار نبود ولی  شرکت Incofe در آمریکای مرکزی مناقصه ای برای خرید ۲۴۰۰۰تن سولفات‌ آمونیوم استاندارد و ۱۲۰۰۰تن سولفات‌ آمونیوم گرانول را  برای حمل در تاریخ ۱۲تا ۱۵ ژانویه به مقصد آمریکا صادر نمود.وارد کننده این کالا قصد تامین آن از بازار چین را دارد.

برای مشاهده مراحل فرآوری گاز طبیعی کلیک کنید.

کاهش تعداد کشتی ها بین چین و برزیل

قیمت سولفات‌ آمونیوم فشرده شده و گرانول  در هفته‌ منتهی به ۸ دسامبر بین ۲۲۵ تا ۲۴۵ دلار در هرتن براساس ترم تحویل فوب بود.خبری از عرضه های آنی برای سولفات آمونیوم فشرده شده نبود. تقاضا از بازار برزیل در این هفته همچنان کم بود و خریداران با توجه به کاهش قیمت جهانی اوره تمایل به خرید سولفات‌ آمونیوم نداشتند. پیش بینی می شود در هفته های آینده قیمت سولفات‌ آمونیوم باز هم کاهش یابد که دلیل آن رسیدن به روزهای پایانی سال و بسته شدن پنجره ذخیره کشتی وکاهش تعداد کشتی در مسیر چین تا برزیل بود.

آمریکای مرکزی به دنبال  واردات سولفات آمونیوم
 وقوع سیل در تایلند و کاهش تقاضا 

واردات سولفات‌ آمونیوم تایلند در ماه اکتبر به ۲۵۳۰۰تن رسید که ۱۱درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.اصلی ترین تامین کننده سولفات‌ آمونیوم تایلند،کشور چین بوده است ولی میزان تحویل محموله های چینی به تایلند با ۱۷درصد کاهش نسبت به سال‌ گذشته به ۲۲۹۰۰تن رسید.در ماه اکتبر کشور ماداگاسکار دومین تامین کننده سولفات‌ آمونیوم تایلند بوده است که ۲۰۰۰تن از این کالا را به تایلند صادر نموده است در حالی که در سال گذشته صادراتی از سوی ماداگاسکاربه تایلند انجام نشده بود.
بارش زیاد باران و وقوع سیل در مرکز تایلند باعث ضرر به  محصولات کشاورزی در فصل کاشت در ماه نوامبر شد ضمن اینکه واردات این محصول در ماه اکتبر نیز کاهش یافته بود. تقاضا برای کودهای شیمیایی همچون سولفات‌ آمونیوم در تایلند اخیرا کاهش یافته است زیرا واردکنندگان می‌گویند ذخایر این کوددر تایلند زیاد است ومی تواند نیاز کشاورزان را تامین کند و به انجام واردات نیازی نیست. از ماه ژانویه تا اکتبر سال جاری میلادی ،واردات سولفات‌ آمونیوم به تایلند ۳۵۶۳۰۰تن بوده است که۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.واردات این کشور از چین با کاهش ۵درصدی نسبت به سال قبل به ۲۹۶۹۰۰تن رسیده است ولی واردات ازتایوان و ماداگاسکار افزایش یافته است.

برای مشاهده تحلیل بررسی و تحلیل وضعیت بازار گوگرد کلیک کنید.

چین تامین کننده ه اصلی سولفات‌ آمونیوم اندونزی

واردات سولفات‌ آمونیوم اندونزی در ماه اکتبر به ۷۶۱۰۰تن رسید که ۳۲درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.چین‌اصلی تر ین تامین کننده اندونزی در ماه اکتبر بود که در حدود ۶۷۱۰۰تن به اندونزی صادرات نمود.واردات سولفات‌ آمونیوم از تایوان در ماه اکتبر افزایش یافت وبه ۸۷۰۰تن رسید که در سال‌گذشته تنها ۲۰۰۰تن بود.

  • بازار سولفات آمونیوم در مالزی 

یک وارد کننده سولفات‌ آمونیوم یک پیشنهاد قیمت برای ۱۲۰۰۰تن سولفات‌ آمونیوم استاندارد به قیمت ۱۸۴دلار در هر تن براساس ترم تحویل cfr بندر Pasir Gudang برای حمل قبل‌ از ۲۰ژانویه دریافت نموده است.محموله ها از چین با قیمت ۱۶۸ دلار در هرتن  و بر اساس ترم فوب چین حمل خواهد شد.

  • بازار سولفات آمونیوم در  ویتنام

هیچ عرضه ای در هفته منتهی به ۸ دسامبر در بازار ویتنام انجام نشده است.خریداران ‌کماکان ترجیح می دهند که خریدی نداشته باشند اگرچه فصل خشک که در آن تقاضا افزایش می یابد از نیمه نوامبر آغاز شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *