راه حل توسعه میدان نفت و گاز بوکان

,
راه حل توسعه میدان نفت و گاز بوکان

به گزارش بازار نفت و گاز، نفت و گاز جرسی راه حل توسعه میدان بوکان را نهایی می کند. JOG و NEO Energy استقرار مجدد یک کشتی شناور، تولید، ذخیره و تخلیه (FPSO) را به عنوان راه حل ترجیحی برای توسعه GBA انتخاب کرده اند، توافقاتی را برای خرید احتمالی یک FPSO موجود امضا کرده اند.

توسعه پروژه بوکان

شرکت نفت و گاز مستقل بالادستی جرسی اویل و گاز (JOG) مستقر در بریتانیا راه حل توسعه پروژه بوکان بزرگ (GBA) در دریای شمال بریتانیا را نهایی کرده است.

JOG، همراه با شریک خود NEO Energy، اخیراً تمدید کلیدی را برای دومین دوره مجوز P2170 Verbier، که دارای توسعه GBA است، تضمین کرده است. تمدید مجوز توسط سازمان انتقال دریای شمال (NSTA) اعطا شد. JOG و NEO استقرار مجدد یک کشتی شناور، تولید، ذخیره و تخلیه (FPSO) را به عنوان راه حل ترجیحی برای توسعه GBA انتخاب کرده اند.

قراردادهای تجاری کلیدی

مطابق با مشخصات راه حل توسعه، GBA و شریک آن قراردادهای تجاری کلیدی را برای خرید بالقوه FPSO موجود امضا کرده اند. کل مخارج سرمایه ای برای توسعه مجدد میدان بوکان، از جمله کسب FPSO، حدود 900 میلیون دلار برآورد می شود. این برآورد به عنوان بخشی از مهندسی و طراحی مقدماتی (FEED) و فعالیت های مناقصه قرارداد قبل از نهایی شدن برنامه توسعه میدانی (FDP) پالایش خواهد شد.

توسعه کم هزینه

شرکت نفت و گاز بریتانیا گفت که راه حل توسعه آن یک گزینه توسعه کم هزینه است و منجر به ردپای کربن پایین تمام گزینه های بالقوه ارزیابی شده می شود. اندرو بنیتز، مدیر عامل شرکت نفت و گاز جرسی گفت: ما از نهایی کردن راه‌حل توسعه GBA و توافق بر سر شرایط تجاری کلیدی برای تأمین یک FPSO برای استقرار مجدد در میدان بوکان، خرسندیم.

این یک گام بزرگ رو به جلو برای پروژه است، نه حداقل با ارائه راه حلی به شرکای GBA که ردپای کربن کلی پروژه را به حداقل می رساند و فرصتی را برای مشارکت اولیه در طرح های برق رسانی دریایی صنعت نفت و گاز بریتانیا فراهم می کند.

ما مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با NEO، به عنوان اپراتور ورودی مجوزهای GBA، برای آماده سازی طرح کلی توسعه مجدد میدان بوکان هستیم که پیش بینی می شود در نیمه اول سال 2024 به NSTA ارائه شود.

راه حل توسعه ترجیحی

JOG گفت که راه حل توسعه ترجیحی آن در راستای تعهدات NSTA برای به حداکثر رساندن بازیابی اقتصادی ذخایر و کمک به دستیابی به هدف خالص صفر بریتانیا است. NSTA راه حل توسعه را بررسی کرده و تأیید کرده است که هیچ اعتراضی به گزارش انتخاب مفهومی ارائه شده برای حمایت از برنامه توسعه مجدد بوکان ندارد. JOG در حال برنامه‌ریزی برای استفاده مجدد از زیرساخت‌های موجود در میدان بوکان است و FPSO را با تغییرات محدود پس از استقرار مجدد، «آماده برق‌رسانی» می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *