انتخاب محصولات مناسب در صادرات

, ,
محصولات مناسب در صادرات

هدف شما از ایجاد ،تجارت علاوه بر کسب سود راضی نگه داشتن مشتریان نیز خواهد بود و محصولی که برای واردات یا صادرات انتخاب می کنید باید این دو هدف را نیز تحقق بخشد. انتخاب محصولات مناسب در صادرات برای موفقیت شما حیاتی است. در این مقاله محصولات مناسب در صادرات نکات کلیدی برای انتخاب محصول مناسب را بیان میکنیم. دو روش متفاوت وجود دارد که یکی شما را به سمت داشتن اطلاعات اندک در زمینه های مختلف سوق میدهد و دیگری شما را به سوی تخصص در یک زمینه هدایت می.کند کدام یک از این دو روش برایتان مناسب تر است؟ پاسخ را به شما میگوییم در ادامه همراه ما باشید.

انتخاب بین فعالیت تخصصی یا گسترده

در کشورهای ،مختلف محصولات متعددی برای واردات یا صادرات وجود دارد. کلید ،موفقیت شناسایی وضعیت مناسب برای خود و محدوده ی تخصصتان خواهد بود. اکثر افرادی که فعالیت تجاری واردات و صادرات را آغاز میکنند، اگر به جای اینکه در زمینه های مختلف فعالیت ،کنند در یک زمینه ی خاص به کسب و کار بپردازند، شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت هر چقدر تکلیفتان در مورد آنچه میخواهید بفروشید مشخص تر باشد در ایجاد ارتباط شفاف با مشتریانتان و فروش کالا بخت بیشتری خواهید داشت.

فرض کنید به صادرات علاقه مندید و در یک کشور دیگر ارتباطاتی دارید با رابطتان تماس میگیرید و یکی از جملات زیر را به او میگویید؛ کدام یک نتیجه ی بهتری خواهد داشت؟

✅ مالک ABC اینترنشنال یک شرکت مدیریت صادرات هستم. اگر بگویید چه چیزی میخواهید ترتیبی میدهم که برایتان فراهم شود.

✅ من مالک ABC اینترنشنال یک شرکت مدیریت صادرات هستم که با تعداد زیادی از تولید کنندگان لوازم یکبار مصرف پزشکی کار میکنم اگر علاقه مند باشید میتوانم کالاهای مورد نیازتان را تهیه کنم. 

استفاده از جمله ی دوم کمک میکند تا بهترین نتیجه را از تماستان بگیرید یعنی به دست آوردن مشتری

انتخاب بین فعالیت تخصصی یا گسترده

برای اطلاع از صادرات آنلاین چگونه است؟ کلیک کنید.

معرفی ، معیار مهم در انتخاب محصول

هنگام انتخاب یک محصول باید با تمام وجودتان به موفقیتش متعهد باشید فرایند انتخاب را با پرسشهای زیر شروع کنید

✅آیا آن محصول شما را هیجان زده میکند؟ بعضی وقتها یک محصول را براساس اطلاعات انتخاب می.کنید اگر آن محصول در شما شور و نشاطی برنمی انگیزد به سراغ محصول دیگری بروید؛

✅آیا خودتان آن را میخرید و استفاده میکنید؟ اگر نه، چه چیز باعث میشود فکر کنید دیگران آن را خواهند خرید و استفاده خواهند کرد؛

✅آيا آن را به فامیل درجه یک یا دوستتان خواهید فروخت؟ اگر فکر میکنید این محصول به اندازه کافی برای خانواده و دوستانتان خوب نیست پس برای مشتریان هم خوب نیست؛

✅این محصول را به چه کسی خواهید فروخت؟ بازار هدفتان چه کسی خواهد بود؟ اگر بازار هدفی برای این محصول شناسایی نشده ،است باید بیشتر بگردید؛

✅آیا در بازار امروز نیاز واقعی به این محصول وجود دارد؟ اگر بازار به این محصول نیازی ندارد شما هم نباید آن را بفروشید؛

✅مزایا و معایب محصول شما در مقایسه با محصولات مشابه در بازار چیست؟ هیچ محصولی کامل نیست حتی اگر آن محصول شما را هیجان زده می،کند باز هم باید با خودتان در مورد مزایا و معایب محصول روراست باشید تا بتوانید به شکل مناسبی آن را در بازار عرضه کنید.

پس از پاسخ دادن به این سؤالات ،اساسی آماده اید تا به سه معیار مهم در انتخاب محصول نگاهی بیندازید تجربه آموزش و اشتیاق این سه معیار به شما کمک میکند تا بین محصولات متعدد به فهرستی کوتاه و قابل بررسی از محصولات و در نتیجه یک تجارت موفق برسید.

معیار مهم در انتخاب محصول

تجربه در انتخاب محصولات مناسب در صادرات

کلید اول برای موفقیت در تجارت یک محصول داشتن تجربه درباره ی آن محصول است. هرچه بیشتر از یک محصول ،بدانید برای موفقیت شانس بیشتری خواهید داشت. وقتی شرکت کارفرمایم را ترک کردم و تصمیم گرفتم شرکت بازرگانی واردات و صادرات خودم را تاسیس ،کنم قصد داشتم روی لوازم آرایشی و بهداشتی و نیز لوازم یک بار مصرف پزشکی تمرکز کنم این انتخاب را بر اساس تجربه ام در این صنعت انجام دادم چون ده سال در این زمینه فعالیت کرده بودم و چیزهای بسیاری در موردش دانستم

زمان انتخاب یک محصول با مرور سوابق و تجربیاتتان شروع کنید به زمینه هایی که در آنها تجربیات خاصی دارید توجه کنید این تجربیات ممکن است از سوابق کارمندی تان به دست آمده یا از یک ارتباط فامیلی در کشوری دیگر یا سرگرمی تان باشد کلید معرفی یک محصول به بازار دانش است و تجربه همان پیوندی است که دانش مورد نیاز در اختیارتان قرار می دهد.

 

آموزش در انتخاب محصولات مناسب در صادرات

 همیشه چیز جدیدی برای آموختن وجود دارد و هرچه زودتر آن را بیاموزید، م خواهید بود. شناخت محصول مهم است و ،آموزش کلید دستیابی به این شناخت . از آموزش برای افزایش و ارتقای تجاربتان استفاده کنید. مطالعه ی این کتاب شروع خوبی است ولی در اینجا متوقف نشوید به کلاسهای آموزش بازرگانی بروید، به کشورهایی که علاقه مند به تجارت با آنها هستید مسافرت و با مشتریان احتمالی تان ملاقات کنید هر میزان اطلاعات دربارهی محصول و تجارتتان داشته باشید و هر چقدر آموزش ببینید باز هم کافی نیست و باید به آموزش و کسب اطلاعات ادامه دهید.

اشتیاق در انتخاب محصولات مناسب در صادرات

باید از فروختن محصولتان لذت ببرید اگر در مورد محصولتان مشتاق نیستید کار دشواری برای متقاعد کردن دیگران به خرید آن محصول خواهید داشت امکان دارد باتجربه باشید و بتوانید از آموزشهایتان برای حل مشکلات استفاده کنید؛ اما ساده :بگویم اگر به محصولتان اشتیاقی نداشته باشید اینها هیچ فایده ای نخواهند داشت.

برای مطالعه انتخاب نام شرکت واردات و صادرات کلیک کنید.

ارزیابی و پتانسیل یک محصول

اگر مشغول ارزیابی محصولی هستید که قصد دارید داخل کشور بفروشید یا امیدوارید آن را در آن سوی کره ی زمین عرضه کنید و می خواهید محصولات مناسب در صادرات بدانید؛ این محصول باید نیازهای بازار را برآورده کند چگونه باید پتانسیل یک محصول را برآورد کرد؟

زمانی که مشغول واردات ،هستید به نحوه عملکرد محصول در بازارهای بین المللی نگاهی بیندازید تا بتوانید بسنجید که آیا این محصول میتواند در کشور موفق باشد یا خیر؟ اگر کالا خارج از کشور موفق ،باشد این امکان وجود دارد که در داخل نیز موفق باشد؛ البته به شرطی که کشور نیازها و شرایط مشابهی داشته باشد این نکته ی آخر بسیار کلیدی است. شاید کفشهای مخصوص برف در سیبری خریداران بسیار داشته باشد؛ ولی اگر شما بازار یک شهر گرمسیری را هدف گرفته باشید، احتمالاً خریداران زیادی پیدا نخواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *