ساخت پروژه بادی خشکی 1.1 گیگاواتی در مصر

ساخت پروژه بادی خشکی 1.1 گیگاواتی در مصر

به گزارش بازار نفت و گاز، کنسرسیوم ACWA Power به رهبری ACWA برای ساخت پروژه بادی خشکی 1.5 میلیارد دلاری در مصر. انتظار می رود عملیات تجاری تا پایان سال 2026 آغاز شود، پروژه بادی نیاز برق بیش از یک میلیون خانوار را برآورده خواهد کرد.

ساخت پروژه بادی خشکی

یک کنسرسیوم تحت رهبری ACWA Power قرارداد پروژه ای را برای ساخت یک پروژه بادی خشکی 1.1 گیگاواتی در مصر امضا کرده است که شامل سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری است.

این توافق در جریان سفر رسمی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به مصر امضا شد.

این کنسرسیوم همچنین متشکل از حسن علام، یک شرکت مهندسی ساختمان مستقر در مصر است. در طول مرحله توسعه برای انجام مطالعات سایت و تامین مالی پروژه با یکدیگر همکاری خواهد کرد.

وزیر برق و انرژی مصر

محمد شاکر المرکبی، وزیر برق و انرژی های تجدیدپذیر مصر گفت: «این پروژه بادی نقطه عطف در چارچوب استراتژی دولت مصر برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی و بهره برداری از منابع طبیعی غنی کشور به ویژه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر قرار دارد.

وزارت برق و انرژی های تجدیدپذیر به دلیل تغییرات فزاینده ای که جهان شاهد آن است، اقدامات مشخصی برای اطمینان از انعطاف پذیری استراتژی انرژی ما انجام می دهد که هدف آن افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر تا 42 درصد تا سال 2035 است.

به گفته ACWA Power، پروژه بادی پیشنهادی در خلیج سوئز و منطقه گابل الزیت واقع خواهد شد. انتظار می رود این پروژه تا سه ماهه سوم سال 2024 به پایان مالی برسد.

عملیات تجاری پروژه بادی

پس از ورود به عملیات تجاری تا پایان سال 2026، پروژه بادی نیاز برق بیش از یک میلیون خانوار را برآورده خواهد کرد. علاوه بر این، 2.4 میلیون تن انتشار دی اکسید کربن در سال را جبران خواهد کرد.

ارتفاع نوک توربین های بادی این پروژه تا 220 متر است که گفته می شود بالاترین ارتفاع در خلیج سوئز است. ACWA Power گفت که این به دستیابی به استفاده بهینه از قطعات زمین تعیین شده به کارآمدترین روش کمک خواهد کرد.

قرارداد خرید برق 25 ساله

این پروژه توسط یک قرارداد خرید برق 25 ساله (PPA) که توسط شرکت پروژه انرژی بادی سوئز، متعلق به ACWA Power، و شرکت انتقال برق مصر (EETC) امضا شده است، پشتیبانی می شود.

محمد ابونییان، رئیس ACWA Power گفت: ما مفتخریم که در تقویت روابط عربستان سعودی، کشورمان و مصر از طریق این پروژه بادی مهم مشارکت کنیم و صمیمانه‌ترین قدردانی خود را از رهبران هر دو کشور در اعتماد به توانایی‌های ما ابراز می‌کنیم. برای تحقق بخشیدن به الزامات خود در زمینه انرژی های تجدیدپذیر.

با توجه به اینکه توسعه پایدار در راس دستور کار هر دو کشور قرار دارد، نمی توان بدون تلاش های هماهنگ در زمینه توسعه زیرساخت هایی که زیربنای انرژی های تجدیدپذیر است، پیشرفت کرد.

پروژه بادی پیشنهادی سومین پروژه برق ACWA در مصر پس از پروژه های انرژی خورشیدی 120 مگاواتی بن بان در منطقه اسوان و نیروگاه خورشیدی 200 مگاواتی Kom Ombo خواهد بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *