خطر زیست محیطی پروژه LNG ریو گراند

,
خطر زیست محیطی پروژه LNG ریو گراند

به گزارش بازار نفت و گاز، پروژه ریو گراند LNG از چالش محیط بانان در دادگاه تجدید نظر جان سالم به در می برد. پروژه NextDecade از طریق دادخواستی که در سال 2021 ارائه شد، توسط درخواست کنندگان محیط بانان میگوها و ماهیگیران RGV، Sierra Club و Save RGV از LNG به چالش کشیده شد که استدلال می کند که پروژه LNG برای جوامع کم درآمد، ماهیگیران و میگوها در ریو یک خطر زیست محیطی است.

خطر زیست محیطی پروژه LNG ریو گراند

یک دادگاه استیناف فدرال ایالات متحده چالش محیط بانان برای مجوز قانون آب پاک صادر شده توسط سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده برای پروژه NextDecade ریو گراند LNG و خط لوله مرتبط با آن در جنوب تگزاس را رد کرد.

پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در نیواورلئان، لوئیزیانا حکم داد که درخواست تجدید نظر رد شده است. دادگاه اظهار داشت که سپاه مهندسین ارتش در طول فرآیند مجوز، جایگزین عملی کمترین تأثیرگذاری بر محیط زیست را که قبل از آن ارائه شده بود، تأیید کرد.

اثرات ساخت خط لوله

علاوه بر این، دادگاه گفت که سپاه مهندسین ارتش در ارزیابی خود از اثرات ساخت خط لوله و تلاش‌های کاهشی خودسرانه عمل نکرده است. پروژه NextDecade توسط درخواست کنندگان Shrimpers و Fishermen RGV، Sierra Club و Save RGV از LNG از طریق شکایتی که در سال 2021 ارائه شد، به چالش کشیده شد.

استدلال متقاضیان این بود که پروژه LNG یک خطر زیست محیطی برای جوامع کم درآمد، ماهیگیران و میگوهای منطقه دره ریو گراند است.

اختلال در تالاب های آسیب پذیر زیست محیطی

محیط بانان با اظهارنظر سپاه مهندسین ارتش مبنی بر اینکه اختلال در تالاب های آسیب پذیر زیست محیطی ناشی از پروژه LNG و خط لوله موقتی بوده و نیازی به اقدامات کاهشی از سوی شرکت ها ندارد، مخالف بودند. دادگاه تجدیدنظر گفت که سپاه مهندسین ارتش مطالعاتی را در نظر گرفته است که نشان می‌دهد پوشش گیاهی منطقه ظرف 12 ماه پس از اتمام پروژه میان‌دستی بازمی‌گردد.

حکم دادگاه استیناف فدرال

دادگاه استیناف فدرال در حکم خود اظهار داشت: خواهان‌ها صدور مجوز سپاه را در این دادگاه به چالش کشیدند. حدود 2021، اما ما دادخواست آنها را متوقف کردیم زیرا توسعه دهندگان طرح پروژه را تغییر داده بودند و سپاه مجوز را برای بررسی مجدد به حالت تعلیق درآورده بود.

“توسعه دهندگان پیشنهاد پروژه خود را در آوریل 2020 اصلاح کردند تا دو ایستگاه کمپرسور را حذف کنند، طول و شرایط عملیاتی خطوط لوله را افزایش دهند و از پنج قطار مایع سازی به جای شش قطار استفاده کنند، از جمله تغییرات دیگری که در اینجا مربوط نیست.”

NextDecade در حال توسعه پروژه Rio Grande LNG در بندر Brownsville با هدف تولید 27 میلیون تن متریک در سال LNG از طریق پنج قطار مایع سازی است. خط لوله ریو براوو مرتبط، که گاز طبیعی پروژه LNG را تامین می کند، توسط Enbridge ساخته، مالکیت و بهره برداری خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *