سقوط تولید گاز آمریکا با ورود الیوت

, ,
سقوط تولید گاز آمریکا

تولید گاز آمریکا نزولی شد

به گزارش بازار نفت و گاز ، بر اساس برآورد بلومبرگ نیو انرژی فاینانس که بر مبنای آمار جریان گاز خط لوله بوده است، تولید گاز طبیعی در منطقه آپالاچیا که بزرگترین منطقه تولیدکننده گاز در آمریکاست، به میزان ۲۷ درصد معادل ۹ میلیارد فوت مکعب در مقایسه با سطح معمول تولید کاهش پیدا کرده است. این کاهش، بزرگترین کاهش تولید از سال ۲۰۱۳ بوده است. تولید گاز طبیعی در پنسیلوانیا به دلیل یخ بستن چاهها، بیش از ۲۰ درصد کاهش یافت. تولید در اوهایو نصف شد.

طوفان زمستانی الیوت، برق میلیونها خانواده را قطع و برنامه های سفر کریسمس میلیونها نفر دیگر را با لغو شدن هزاران پرواز، بهم زد. درست پیش از ایام تعطیلات کریسمس، طوفان زمستانی تقریبا ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت آمریکا و کانادا را به شکلی درگیر کرد.

تولید گاز طبیعی آمریکا تا روز سه شنبه ۲۷ دسامبر، به میزان قابل توجهی پایین‌تر از سطح هفته های پیش بود. طبق آمار نچرال گاز اینتلیجنس، تولید گاز طبیعی آمریکا حدود ۸۰ تا ۸۶ میلیارد فوت مکعب در روز بود که در مقایسه با تولید ۱۰۰ میلیارد فوت مکعب در روز هفته‌ها و ماه‌های گذشته، بسیار پایینتر بود.

چندین خط لوله گاز هفته جاری مشکلاتی را گزارش کردند که جریان گاز در سیستم ها را به میزان بیشتری محدود کرد.

کاهش تولید گاز طبیعی در آپالاچیا و ارسال حجم کمتر گاز از طریق خطوط لوله به واحدهای تولید نیروی گازسوز، مشکلات شبکه‌های نیرو را تشدید کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این اتفاق در حالی روی داد که تقاضا برای برق در طول طوفانها، افزایش پیدا کرد و بار سیستمهای برق در بعضی از مناطق در آمریکا را افزایش داد. در نتیجه، بعضی از مناطق این کشور پیش از شب کریسمس، خاموشی‌های برنامه ریزی شده ای را برای حفظ ثبات شبکه اجرا کردند.

مطالعه کنید: قیمت نفت بالاتر رفت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *