بررسی بازار سوخت کوره و نفت خام در نیمه ماه جولای در آسیا و خاورمیانه 

بررسی بازار سوخت کوره و نفت خام در نیمه ماه جولای در آسیا و خاورمیانه 

سوخت‌کوره

در روز ۱۴ جولای بازار سوخت کوره با درصد گوگرد پایین همچنان وضعیت کاهشی داشته است و برای اولین بار بعد از ماه آوریل در سنگاپور مجدداً سیر نزولی پیدا کرده است. عده‌ای از معامله‌گران سوخت کوره با خرید از پالایشگاه الزور کویت، محصولات خریداری شده را به پایانه سنگاپور ارسال می‌کنند. با توجه به کاهش تقاضا برای خرید سوخت کوره بعضی از خریداران تصمیم گرفتند که با توجه به پر شدن مخازن در سنگاپور از خرید خودداری کنند. 
 
در بازار سوخت کوره با درصد بالای گوگرد پیش بینی می‌شود که محموله‌های زیادی از سوی روسیه و خاورمیانه به سنگاپور واصل گردد و عرضه زیاد این محصول باعث کاهش رغبت به خرید خواهد شد. قیمت سوخت کوره با توجه به درصد گوگرد موجود در آن در هفته منتهی به ۱۴ جولای برای فروش در ماه آگوست  بین ۴۶۳ تا ۴۷۰ دلار در هر تن بوده است.

نفت خام

شرکت قطر انرژی مزایده‌ای برای فروش ۵ محموله ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام ترش از حوزه Al-Shahin برای حمل در ماه سپتامبر برگزار نموده است که دو محموله به شرکت اکسون موبایل و سه محموله به شرکت توتال انرژی و با برتری قیمتی ۱.۶۸ دلار در هر تن نسبت به ارزیابی پلتس از نفت دبی به فروش رسیده است.

این شرکت در ماه ژوئن نیز سه محموله نفت‌ خام ترش از حوزه مذکور را با برتری قیمت کمتری نسبت به ماه جولای به فروش رساند. در خصوص نفت خام ترش حوزه Murban، معامله‌گران در آسیا معتقد هستند که علی رغم واردات زیاد نفت خام وست تگزاس اینترمدیت از آمریکا به اسیا کماکان قیمت نفت Murban حوزه دبی قوی باقی خواهد ماند. 

قیمت نفت خام ترش در آسیا و خاورمیانه برای فروش در ماه‌های آگوست و سپتامبر بین ۸۱ تا ۸۲ دلار در هر بشکه و در مواردی اندکی بیشتر نیز بوده است. 

هفت محموله ۶۰۰ هزار بشکه ای نفت خام Kimanis برای بارگیری از مالزی در ماه سپتامبر برنامه ریزی شده است که دقیقا مشابه برنامه پیش بینی شده شده فروش این نوع نفت خام برای ماه آگوست است. 

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *