تولید میعانات گازی در دریای خزر توسط توتال انرژی

تولید میعانات گازی در دریای خزر توسط توتال انرژی

به گزارش بازار نفت و گاز، TotalEnergies تولید خود را از میدان گاز و میعانات گازی آبشرون آغاز می کند. میدان آبشرون واقع در مجمع الجزایر آبشرون در حوزه نفت و گاز خزر جنوبی، ظرفیت تولید چهار میلیون متر مکعب گاز در روز و 12 هزار بشکه میعانات گازی در روز را دارد.

تولید میعانات گازی

توتال انرژی تولید فاز 1 میدان گازی و میعانات گازی آبشرون در دریای خزر در سواحل آذربایجان را آغاز کرده است.

این شرکت فرانسوی با شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR) در پروژه فراساحلی، واقع در نزدیک به 100 کیلومتری جنوب شرقی باکو، شریک است.

میزان سهام در پروژه گاز

هر دو شرکت دارای 50 درصد سهام در پروژه گاز و میعانات گازی آبشرون هستند که توسط شرکت مشترک آنها، شرکت عملیات مشترک نفت آبشرون (JOCAP) اداره می شود.

نیکلاس تراز، رئیس اکتشاف و تولید توتال انرژی گفت: ما بسیار خرسندیم که راه اندازی میدان گازی آبشرون را که نتیجه موفقیت تیم اکتشاف ما است، اعلام کنیم. این پروژه در راستای استراتژی شرکت برای تامین تقاضای فزاینده گاز و تقویت همکاری ما با شرکت ملی سوکار است.

فاز 1 توسعه فراساحلی

به گفته TotalEnergies، فاز 1 توسعه فراساحلی، یک چاه تولید زیر دریا را به یک سکوی پردازش گاز جدید متصل می کند که به نوبه خود به تاسیسات موجود در میدان نفتی SOCAR متصل است.

میدان آبشرون واقع در مجمع الجزایر آبشرون در حوزه نفت و گاز خزر جنوبی، ظرفیت تولید چهار میلیون متر مکعب گاز در روز و 12 هزار بشکه میعانات گازی در روز را دارد.

گاز برداشت شده از میدان فراساحلی در بازار داخلی آذربایجان به فروش می رسد.

مقابله با افزایش تقاضا

TotalEnergies گفت که پروژه Absheron عرضه گاز اضافی را برای مقابله با افزایش تقاضا، با هزینه فنی رقابتی و شدت انتشار کربن پایین ارائه می دهد که با استراتژی شرکت همسو می شود.

تخمین زده می شود میدان دریایی آذربایجان 350 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و 45 میلیون تن میعانات گازی دارد. توسط توتال (نام سابق توتال انرژی) در سال 2011 در عمق 500 متری آب، نزدیک به 25 کیلومتری شمال شرقی میدان گازی و میعانات گازی شاه دنیز کشف شد.

در سال 2016، شرکت فرانسوی قراردادی با سوکار برای توسعه اکتشاف گاز و میعانات گازی امضا کرد. تقریبا دو سال بعد JOCAP قراردادی را با BOS Shelf برای ساخت سکوی Absheron و تمام ساختارهای مرتبط منعقد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *