تحلیل روزانه پلتس از تازه ترین تحولات بازار بنزین آسیا و خاورمیانه

تحلیل روزانه پلتس از تازه ترین تحولات بازار بنزین آسیا و خاورمیانه

رشد تقاضای واردات ژاپن در میان مشکلات پالایشگاهی

واردات بنزین استرالیا در ماه مه به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. منابع گفتند که قیمت بنزین در بازارهای آسیایی در معاملات اولیه روز 18 جولای در بحبوحه افزایش تقاضای واردات از ژاپن به دلیل مشکلات پالایشگاهی تقویت شد.

یک تاجر گفت: واردات بنزین ژاپن به دلیل مشکلات پالایشگاهی در حال افزایش است که احتمالاً به دلیل مشکلات پالایشگاه ماریفو است. S&P Global Commodity Insights قبلا گزارش داده بود که ENEOS واحد تقطیر خام پالایشگاه ماریفو با ظرفیت 120000 بشکه در روز خود را در روز 20 ژوئن تعطیل کرد و تاریخ آغاز به کار مجدد آن همچنان نامشخص است.

کارگزاران سواپ ماهانه بنزین FOB سنگاپور 92 RON را در مقابل سواپ برنت در محدوده 13.20 تا 13.25 دلار در هر بشکه ثبت کردند. کارگزاران همچنین کرک اسپرد بنزین FOB سنگاپور 92 RON فیزیکی را در برابر معاملات آتی نفت خام ICE برنت ماهانه در محدوده 15.30 تا 15.35 دلار در هر بشکه تعیین کردند که نسبت به ارزیابی 13.85 دلار در هر بشکه روزانه پلاتس در 17 جولای افزایش داشت.

منابع آگاه گفتند آمارهای اولیه وزارت محیط زیست و انرژی نشان می دهد که واردات بنزین استرالیا 19.45 درصد در ماه نسبت به ماه قبل و 30.74 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و به بالاترین رقم تاریخی 6.93 میلیون بشکه در ماه مه رسیده است.

منابع گفتند که پالایشگاه 120000 بشکه ای جیلونگ مستقر در استرالیا در اوایل ماه مه برنامه تعمیر و نگهداری را آغاز کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که فروش بنزین در استرالیا در ماه 6.92 درصد افزایش یافته است اما نسبت به سال گذشته با 4.9 درصد کاهش به 8.79 میلیون بشکه رسیده است.

منابع افزودند که افزایش فروش علیرغم فصل زمستان در نیمکره جنوبی رخ داده است. با این حال، برخی از فعالان بازار افزایش فروش را به افزایش ورود گردشگران به استرالیا نسبت دادند. به گفته منابع، تقاضای واردات بنزین استرالیا در ماه ژوئن، علیرغم فصل زمستان پیش رو، پس از یک حادثه در پالایشگاه جی لانگ ویوا انرژی، با افزایش روبرو شده است.

تحلیل پلتس از وضعیت بازار بنزین فجیره

قیمت بنزین RON 92 در روز 18 جولای:

میانگین قیمت این بنزین در خلیج فارس 88.81 دلار در هر بشکه، و همچنین تفاوت نقدی بنزین Fujairah 92 RON با قیمت 8.20 دلار در هر بشکه در صورت عدم وجود پیشنهاد. بنزین MOPAG 92 RON از سواپ بنزین MOPAG 92 RON در آگوست 88.96 دلار در هر بشکه و MOPAG 92 RON بنزین در سپتامبر 86.08 دلار در هر بشکه محاسبه شده است. تفاوت نقدی در بازار بنزین FOB Fujairah 92 RON که در خاورمیانه شنیده می شود، در نظر گرفته شده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *