تولید هیدروژن سبز از آب دریا با نمک‌زدایی پایدار

تولید هیدروژن سبز از آب دریا با نمک‌زدایی پایدار

به گزارش بازار نفت و گاز، اهمیم و آکواستیل همکاری استراتژیک برای تولید هیدروژن سبز از آب دریا تشکیل می دهند. کاربرد جدید فناوری نمک‌زدایی پایدار با استفاده از گرمای اتلاف برای امکان گسترش تولید هیدروژن سبز است.

تولید هیدروژن سبز از آب دریا

Ohmium International (“Ohmium”)، یک شرکت پیشرو هیدروژن سبز که طراحی، تولید و استقرار الکترولیزهای پیشرفته غشای تبادل پروتون (PEM) را انجام می دهد، امروز یک همکاری استراتژیک با Aquastill، یکی از رهبران فناوری تقطیر غشایی مدولار که از روش های پایدار استفاده می کند، اعلام کرد. قدرت گرمای تلف شده برای نمک زدایی این همکاری به اهمیم امکان می دهد از آب شیرین شده دریا به عنوان ورودی در تولید هیدروژن سبز استفاده کند.

ادغام قابلیت‌های نمک‌زدایی

با ادغام قابلیت‌های نمک‌زدایی Aquastill با الکترولیزهای هیدروژن سبز مدولار Ohmium، این همکاری فرصت‌های کربن‌زدایی جدیدی را برای کسب‌وکارهایی که در مناطق ساحلی فعالیت می‌کنند با ارائه روشی کارآمد، پایدار و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای تولید انرژی پاک ایجاد می‌کند. علاوه بر این، ادغام نوآورانه واحدهای نمک‌زدایی مدولار، کاربردهای جدید را برای تولید هیدروژن سبز مقرون‌به‌صرفه، از جمله قرار دادن الکترولیزهای PEM با مزارع بادی دور از ساحل، تسهیل می‌کند تا تولید هیدروژن سبز در منبع را امکان‌پذیر سازد. Ohmium و Aquastill ارزیابی ادغام بهینه این فناوری‌ها را آغاز کرده‌اند و قصد دارند این ماژول‌های تنظیم‌شده را در اسرع وقت به صورت تجاری در دسترس قرار دهند.

ادغام نوآورانه فناوری‌ها

آرن بالانتین، مدیرعامل Ohmium International گفت: این همکاری استراتژیک نمونه‌ای عالی از این است که چگونه ادغام نوآورانه فناوری‌های Ohmium و Aquastill می‌تواند توسعه تولید هیدروژن سبز را در بخش‌ها و مناطق جدید فراهم کند. استفاده از فناوری غشایی Aquastill برای تولید موثر هیدروژن سبز از آب دریا، این پتانسیل را دارد که برای شرکت‌هایی که در مناطق ساحلی یا روستایی فعالیت می‌کنند و می‌خواهند کربن‌زدایی با قیمت مقرون‌به‌صرفه و پایدار انجام دهند، تغییری در بازی ایجاد کند.

فناوری Aquastill توسط گرمای باقیمانده از الکترولیزهای اهمیم تامین می شود و فرآیند تقطیر غشایی به طور همزمان قابلیت خنک کنندگی اضافی را برای الکترولایزر فراهم می کند. برخلاف سایر فناوری‌های نمک‌زدایی انرژی‌زا، فرآیند تقطیر مبتنی بر غشای حرارتی زباله دارای حداقل نیاز انرژی است. این ماژول های آب شیرین کن پیشرفته دارای طراحی سیستم ماژولار و جمع و جور هستند که به راحتی به هر جایی که نیاز به آب تمیز است قابل حمل و نقل می باشند.

یکپارچگی فناوری‌های مربوطه

بارت نلمان، مدیر عامل شرکت آکواستیل گفت: ما از همکاری با Ohmium هیجان زده هستیم تا الکترولیزهای پیشرفته PEM آنها را با فناوری تقطیر غشایی خود جفت کنیم. یک پلت فرم ایده آل برای گسترش تأثیر تحول آفرین تولید هیدروژن سبز به سایر صنایع ارائه می دهد. ما قبلاً آزمایش یکپارچگی فناوری‌های مربوطه خود را آغاز کرده‌ایم و مطمئن هستیم که در نتیجه این همکاری مشترک می‌توانیم هیدروژن سبز مقرون‌به‌صرفه از آب دریا تولید کنیم و به طور همزمان به کربن‌زدایی فعالیت‌های شرکت‌های فعال در این کشور کمک کنیم. مناطق ساحلی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *