تثبیت قیمت سوخت جت و کروسین در آسیا اقیانوسیه

تثبیت قیمت سوخت جت و کروسین در آسیا اقیانوسیه

با توجه به ثبات بازارسوخت‌جت وکروسین در آسیا در پایان هفته منتهی به ۲۳ ژوئن، قیمت ها در یک دامنه محدود قرار داشتند. معامله گران انجام آربیتراژ به مقصد غرب را ممکن می دانند که این موضوع می تواند تا حدودی وضعیت نامناسب فعلی سوخت جت در آسیارا بهبود بخشد.

سنگاپور بزرگترین صادر کننده سوخت جت

در خبرهای مربوط به فروش آنی، شرکت هندی Nayara Energy، محموله ای از سوخت جت A-1 به وزن ۶۰هزارتن برای بارگیری از بندر Vadinar در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ جولای به بازار عرضه نموده است. ذخایر فراورده های میان تقطیر در سواحل سنگاپور نسبت به هفته گذشته ۱۰.۱۷ درصد کاهش یافته و به ۷.۷۳ میلیون بشکه در هفته ۱۵ تا ۲۱ ژوئن رسید که پایین ترین سطح در ۵ هفته اخیر بوده است. در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن، سنگاپور با صادرات ۹۳۰۱۱ تن سوخت جت و کروسین، بزرگترین صادر کننده سوخت جت بوده است. واردات سوخت جت به سنگاپور در هفته مورد نظر به ۱.۷۲میلیون تن رسید که این واردات عمدتا از کانادا و آلمان بوده است.

سنگاپور بزرگترین صادر کننده سوخت جت

سنگاپور بزرگترین صادر کننده سوخت جت

استرالیا ویتنام و مالزی مقاصد صادراتی سوخت جت سنگاپور

استرالیا بزرگترین مقصد صادراتی سنگاپور برای صادرات سوخت جت و کروسین بود و در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن ۴۰۱۶۶ تن سوخت جت از سنگاپور به استرالیا صادر شد. دومین مقصد صادراتی سوخت جت بندر سنگاپور کشور ویتنام با۲۳۴۳۰ تن و بعد از آن کشور مالزی با ۲۰۷۳۸ تن بوده است. در غرب و در بنادر سه گانه اروپایی آمستردام روتردام و آنتورپ ذخایر سوخت جت ۱.۷ درصد کاهش یافت و به ۸۲۶ هزار تن در هفته منتهی به ۲۲ ژوئن رسید.

ذخایر موجود در بنادر سه‌گانه اروپایی در حال حاضر ۳.۵ درصد بیشتر از میزان ذخایر در مدت مشابه سال گذشته بوده است. بازارهای اروپایی در هفته گذشته شاهد کاهش عرضه بودند که به دلیل تعطیلی یکی از پالایشگاه‌ها و کمبودتولید سوخت جت بوده است.

افزایش مسافران هوایی

در ماه می تعداد مسافران شرکت هواپیمایی Cathay افزایش یافت ولی کماکان فقط به ۵۲ درصد ظرفیت صندلی های قبل از پاندمی در ماه می ۲۰۱۹ رسیده است. این شرکت هواپیمایی در ماه می سال جاری میلادی ۱۰۹۸۳۴ تن بار حمل نموده است که ۰/۴۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل و ۱۸.۸۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است ولی ۳۴.۷۳ درصد نسبت به قبل از پاندمی کاهش نشان می دهد.

مسئولان شرکت هواپیمایی کاتای انتظار دارند که در اوج فصل تابستان که تعداد مسافران بیشتر است میزان تقاضا برای خرید بلیط افزایش یابد و همچنین با پایان رسیدن ترم تابستانی دانشجویان و بازگشت آنها به هنگ کنگ وضعیت تقاضا بهبود یابد. این شرکت هواپیمایی اعلام نموده است که تا پایان سال جاری مقاصد جدیدی را به پروازهای خود اضافه خواهد نمود تا بدین ترتیب بتواند تعداد پروازها و متقاضیان مسافرت را به اقصا نقاط جهان افزایش دهد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *