تمدید عمر نیروگاه زغال سنگ استرالیا

تمدید عمر نیروگاه زغال سنگ استرالیا

به گزارش بازار نفت و گاز، دلتا الکتریک پیشنهاد می کند که عمر نیروگاه Vales Point را تا سال 2033 افزایش دهد. این شرکت پیشنهاد کرد که تمدید نیروگاه زغال سنگ به نیو ساوت ولز کمک می کند تا نیازهای برق خود را در میان تاخیر در پروژه های نسل جدید و انتقال برآورده کند.

تمدید عمر نیروگاه زغال سنگ

دلتا الکتریکی گفت که نیروگاه 1.32 گیگاواتی Vales Point Power در نیو ساوت ولز استرالیا می تواند تا سال 2033 کار کند که تقریباً چهار سال از تاریخ بسته شدن اولیه آن در سال 2029 گذشته است.

به گفته دلتا الکتریک، توسعه نیروگاه زغال سنگ به برآورده شدن نیازهای برق ایالت استرالیا کمک می کند، به ویژه اینکه پروژه های تولید و انتقال جدید برای عملیاتی شدن زمان می برد.

به گفته این شرکت، تاریخ تعطیلی زودتر از سوی مالکان سایر نیروگاه‌های زغال‌سنگ اعلام شده است. نیروگاه Vales Point در حال حاضر تقریباً 10 درصد از نیازهای برق نیو ساوت ولز را تامین می کند.

ارزیابی عمر فنی نیروگاه

دلتا الکتریکی گفت که اپراتور بازار انرژی استرالیا (AEMO) را در مورد ارزیابی عمر فنی نیروگاه Vales Point در سال 2033 مطلع کرده است. هدف از این ارزیابی ارائه بیانیه فرصت های برق (ESOO) با ارزیابی تجهیزات تولید موجود، ظرفیت سد خاکستر و وضعیت کلی نیروگاه است.

تاریخ بسته شدن اولیه ذکر شده در ESOO بر اساس عمر اسمی دارایی 50 سال محاسبه شد. با نزدیک شدن به تاریخ 2029، دلتا الکتریک اعلام کرد که توانسته است برآوردهای دقیق تری در مورد قابلیت های فنی نیروگاه انجام دهد.

با توجه به ابهامات پیرامون ظرفیت منابع برق در 10 سال آینده و اهمیت حیاتی تضمین امنیت سیستم در این بازه زمانی، دلتا الکتریک اطلاع رسانی خود را به AEMO به عنوان یک اقدام مسئول می داند.

تعمیر و نگهداری دقیق

دیوید موریس، مدیر اجرایی موقت دلتا الکتریکی، گفت: والس پوینت در طول عمر خود از تعمیر و نگهداری دقیق بهره برده است. این شامل هر چهار سال یکبار قطعی عمده در هر واحد برای جایگزینی عناصر حیاتی کارخانه، اجرای ارتقاء سرمایه و انجام تعمیر و نگهداری گسترده است. این کارخانه به ارائه سطوح بالایی از دسترسی به سیستم ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود این کار تا سال 2033 ادامه یابد.

تعهد تجاری برای بهره برداری

این شرکت گفت که اعلامیه ESOO به ارزیابی فنی نیروگاه Vales Point مربوط می شود و نباید به عنوان یک تعهد تجاری برای بهره برداری از تاسیسات تفسیر شود.علاوه بر این، دلتا الکتریکی هشدار داد که توجه به این نکته مهم است که تعهدات تجاری به یک دوره اعلان بسته شدن 42 ماهه نیاز دارند.

نیروگاه Vales Point که در دریاچه Macquarie در سواحل مرکزی نیو ساوت ولز واقع شده است، همچنین از استفاده از زیست توده به عنوان سوخت تجدیدپذیر برای جایگزینی بخشی از زغال سنگ استفاده می کند. این نیروگاه که از سال 1357 شروع به کار کرده است، دارای دو واحد 660 مگاواتی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *