بازار PVC و پلی اتیلن در هفته منتهی به ۱۹ جولای 2023

بازار PVC و پلی اتیلن در هفته منتهی به ۱۹ جولای 2023

کاهش تقاضا برای PVC در اروپا 

با نزدیک شدن به تعطیلات فصل تابستان و همچنین بسته شدن واحدهای تولیدی برای تعمیرات در اروپا تقاضا برای خرید PVC کاهش یافته است. اگرچه خبرهایی در خصوص افزایش قیمت این محصول در آمریکا شنیده می‌شود ولی ذخایر این محصول همچنان پر است و واردات به اروپا از آمریکا با قیمت های رقابتی کماکان ادامه دارد. 

در هفته منتهی به ۱۹ جولای، تولید کنندگان قیمت محصول خود را ۹۰۰ یورو در هر تن اعلام نمودند ولی عرضه کنندگان این محصول در بازار قیمت را ۹۲۰ یورو در هر تن اعلام نمودند. 
تقاضا برای PVC اخیرا افزایش یافته است که دلیل آن بهبود وضعیت بانکی و بازسازی‌ هایی می‌باشد که بعد از زلزله ماه فوریه به تدریج در این کشور آغاز شده است.  در روز ۱۹ جولای قیمت PVC بر اساس ارزیابی‌های پلتس در ترکیه همسو با بازار مصر با ۶۰ دلارافزایش در هر تن به ۸۴۰ دلار در هر تن براساس ترم CFR ترکیه رسید. 

افزایش قیمت PVC در آسیا 

پلتس در هفته منتهی به ۱۹ جولای ،قیمت PVC براساس ترم تحویل CFR چین را با ۴۵ دلار افزایش در هر تن برروی ۸۰۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. در جنوب شرق آسیا قیمت PVC بر اساس ترم CFR با۴۰ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۸۱۰دلار در هر تن در ارزیابی ها رسید. 

در هندوستان قیمت با ۳۰دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۸۲۰ دلار در هر تن در هفته منتهی به ۱۹جولای رسید. پلتس قیمت PVC تولید شده از اتیلن را با ۵دلار افزایش برروی ۷۵۵ دلار در هر تن بر اساس ترم فوب چین ارزیابی نمود.  قیمت PVC نوع کاربایدی با ۵ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۷۴۵ دلار در هر تن رسید.  

افزایش قیمت LDPE 

قیمت LDPE آسیا دررارزیابی پلتس، با ۲۰ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۹۳۰ دلار بر اساس ترم تحویل CFR خاور دور رسید. قیمت این محصول بر اساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا با ۱۰دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۹۴۰دلار در هر تن رسید. پلتس قیمت LDPE برای مصارف خانگی را در هفته منتهی به ۱۹ جولای در منطقه جنوب آسیا بدون تغییر نسبت به هفته قبل براساس ۹۹۰ دلار در هر تن براساس ترم تحویل CFR جنوب آسیا ارزیابی نمود. قیمت محموله های تولید محلی LDPE در چین با ۲۰۰ یوان افزایش به ۸۷۰۰ یوان در هر تن براساس ترم تحویل درب کارخانه تولید کننده رسید. 

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *