افزایش قیمت پایه یوروبوب اکسی باعث گرانی شد 

1 3

 افزایش قیمت پایه یوروبوب اکسی باعث گرانی شد

افزایش قیمت پایه یوروبوب اکسی باعث گرانی شد -قیمت محموله های بنزین اروپایی در روز چهارشنبه با افزایش قیمت پایه یوروبوب اکسی بار افزایش یافت.

بر اساس آخرین داده های EIA ، انبارهای بنزینی آمریکا طی هفته گذشته به بالاترین حد خود در هفته گذشته رسیدند.

مجموع ذخایر بنزینی در هفته منتهی به ۱ اکتبر ۲ واحد افزایش یافت و به ۲۲۵.۱ میلیون بشکه رسید که بالاترین سطح هفتگی از ۲۷ اوت است.

سهام نسبت به سال قبل ۱ درصد و نسبت به قبل از کووید -۱۹ ۲ درصد کاهش یافت. افزایش ذخایر بنزین ممکن است

نتیجه مستقیم تولید نفت خام باشد که طی پنج هفته ۱۵.۷ میلیون بشکه در روز را شکسته است،

۲ درصد بیشتر از هفته قبل، ۱۴ درصد بیشتر از سال قبل و ۱ درصد افزایش نسبت به دو سال قبل است.

متعاقبا نرخ بهره برداری پالایشگاه به بالاترین سطح پنج هفته و به  ۸۹.۶ درصد رسید، که نسبت به هفته قبل ۲ درصد و ۱۶ درصد بیشتر از سال

گذشته افزایش یافته است. شرکت کنندگان در بازار خاطرنشان کردند که اقتصاد آربیتراژ در اقیانوس اطلس نیز در روزهای اخیر بهبود یافته

و امکان افزایش رزروهای مسیر را فراهم کرده است. چندین وسیله جدید در روز چهارشنبه ظاهر شد ، والرو دوشیسای STI محموله ۳۷۰۰۰ تن را از پمبروک

در ۸-۱۰ اکتبر بارگیری کرد. و BP به طور موقت افق theoni را برای بارگیری ۳۷۰۰۰ تن محموله از کاستلون در ۸ تا ۱۰ اکتبر با گزینه های تخلیه شمال غربی اروپا ، ترانس آتلانتیک و آفریقای غربی رزرو کرد.

 

تاثیر بنزین روی بازار اروپا

معامله گران همچنان با عرضه محدود اروپا در روز چهارشنبه مبارزه می کردند ، زیرا عقب ماندگی شدید در هفته های اخیر منجر به فعالیت های

فروش سنگین شده که مخازن را خالی کرده است. وضعیت ناپایدار عرضه از قیمت قطعات حمایت می کند

زیرا مخلوط کن ها مجددا سطح سهام را پر می کنند. معامله گران قیمت، تغییر قیمت kpa 30 ron99 را در محدوده ۳۰ – ۳۵ تن کردند،

که حدود ۱۰ تن در هفته قبل افزایش یافته است. شنیده شد که قیمت آلکیلات در حدود ۱.۲۸ برابر یوروبوب اکسی است

که در هفته ثابت بوده است. هیچ معامله بار در معاملات بعد از ظهر ظاهر نشد. fob اروپای شمال غربی درجه یک بنزین درجه یک eurobob oxy را به پایان رساند ،

اما بارگیری دریای مدیترانه غربی با ۵ تن برای eurobob oxy پایین تر ارزیابی شدند و به سمت پایین حرکت کردند تا ارزش سوآپ را منعکس کنند.

محموله های بنزینی بدون اکسی در اروپای شمال غربی با نرخ ۸۰۸ تن بر اساس cif thames از ۸۱۳.۵۰ تن در روز معاملات قبلی ارزیابی شد.

در صورت عدم وجود نقدینگی، ارزش مخلوط ۳.۵۰ تن و ۱۰ تن تفاوت بار بین ARA و تیمز در بارگیری غیر اکسی در ساعت ۱۶:۳۰ BST اعمال شد.

قایق های بدون اکسی در ساعت ۱۶:۳۰ قبل از ظهر با قیمت ۷۹۴.۵۰ در تن بر اساس میانگین ۵۵ دلار در تن به مبادله نوامبر یوروبوب در جلسه قبلی و پیشنهادات غالب در ۶۳ تن معامله شد.

بارگیری بنزین در بازار اروپایی

یوروبوب اکسی روز چهارشنبه ۱۲ تن افزایش یافت. در مجموع ۲۲،۰۰۰ تن اوروبوب اکسی در جلسه اواسط هفته تغییر کرد.

Guvnor ، varo ، litasco و کل انرژی ها همگی کشتی های قدیمی هستند ، در حالی که خریداران شامل petroineos ، shell ، total energy ، BMV mineraloel

، BP و Gunvor بودند. بارگیری ها با قیمت های ۷۶۹.۵۰- ۷۹۱.۵۰ تن و حق بیمه به معاوضه اکسید نوامبر با مبادله ۳۹ – ۴۶ در تن تغییر کردند.

و Eurobob oxy بر اساس میانگین وزنی حجم معاملات روزهای معاملاتی معادل ۷۸۴.۵۰ در تن برآورد شد که معادل ۴۴ تن حق بیمه نسبت به مبادله اکسید نوامبر است.

۴۰۰۰ تن دیگر از یوروبوب غیر اکسی مورد معامله قرار گرفت که وارو به ترتیب از مجموع انرژی و هارتری به ترتیب ۷۸۸ تن و ۷۹۱ تن خریداری کرد.

درمعاملات بعد از ظهر، پتروینئو بنزین درجه یک را به BP و ۷۹۷ تن و ۷۹۵ تن فروخت. بنزین ۹۵ ron به eurobob oxy مطابق با روز تجارت در ۳۵.۲۵ تن تعیین شد.

تفسیر اوضاع  نفتای اروپا

کاهش قیمت نفت خام قیمت محموله نفتا را از بالاترین سطح هفت سال گذشته کاهش داد ، اما نوسان قیمت ثابت فعالیت تجاری را محدود کرد.

سقوط bl/1.87 در ارزش قرارداد اصلی lce باعث شد قیمت محموله نفتا در روز چهارشنبه از ۷۴۷.۷۵  تن در روز پرتلاش به ۷۳۱.۵۰ تن کاهش یابد.

سقوط قیمت مستقیم هیچ تغییری اساسی را نشان نمی دهد و حاشیه های تصفیه احتمالی در روز در حدود ۱/bl ثابت ماند.

و cepsa رزرو خود را در باربریridgebury john B  ، ۳۷،۰۰۰ تن در ۷ اکتبر برای تحویل به بندر نیویورک ثابت کرد.

تقاضا در داخل اروپا به اندازه ای بود که حداقل در بعدازظهر تجارت را برانگیخت.

و  Trafigura برای تحویل به روتردام در بازه زمانی ۲۷-۳۱ اکتبر در مقایسه با ارزیابی های ۷-۳۱ اکتبر ۱۲،۵۰۰ تن به گلنکور فروخت. حق بیمه مبادله ماه قبل معادل ۴.۲۵ در تن در روز پس از عادی شدن معامله ارزیابی شد.

 

بیشتر بخوانید:بنزین قصد ارزان شدن ندارد

اینستاگرام : https://www.instagram.com/iroilmarket/

تلگرام :https://t.me/iroilmarket

اخبار بازار نفت گاز پتروشیمی انرژی بنزیت و گازوئیل

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
1 نظر
  1. […]  افزایش قیمت پایه یوروبوب اکسی باعث گرانی شد  […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.