قرارداد 1.5 میلیارد دلاری پتروشیمی الجزایر

قرارداد 1.5 میلیارد دلاری پتروشیمی الجزایر

به گزارش بازار نفت و گاز، پتروفک قرارداد 1.5 میلیارد دلاری EPC برای مجتمع پتروشیمی الجزایر امضا کرد. این مجتمع پتروشیمی که قرار است در منطقه صنعتی ارزو ساخته شود، سالانه 550 هزار تن پلی پروپیلن تولید خواهد کرد.

قرارداد 1.5 میلیارد دلاری EPC

پتروفک یک قرارداد 1.5 میلیارد دلاری مهندسی، خرید و ساخت (EPC) با شرکت تابعه Sonatrach STEP Polymers برای طراحی و ساخت یک مجتمع پتروشیمی در الجزایر امضا کرده است.

این قرارداد توسط شرکت پتروفاک در کنسرسیوم با شرکت پیمانکاری و مهندسی چین Huanqiu (HQC) اجرا خواهد شد. دومی یک شرکت تابعه ساخت و ساز کاملاً متعلق به شرکت ملی نفت چین (CNPC) است.

سهم پتروفک از این قرارداد بیش از یک میلیارد دلار خواهد بود.

گسترش سبد پتروفک در پتروشیمی

طارق کاوش، مدیر اجرایی گروه پتروفاک گفت: خوشحالم که در الجزیره در کنار شریک و مشتری خود برای نشان دادن اجازه رسمی این پروژه پیشگام هستم.

این قرارداد با گسترش سبد پتروفک در بخش پتروشیمی، بر اساس سابقه 25 ساله ما در ارائه ایمن زیرساخت های انرژی استراتژیک مهم در الجزایر و در عین حال توسعه نیروی کار محلی استوار است. امضای این قرارداد در پی دریافت ابلاغ جایزه مشروط اعلام شده توسط شرکت خدمات انرژی در ماه گذشته صورت می گیرد.

تولید پلی پروپیلن

این مجتمع پتروشیمی که قرار است در منطقه صنعتی ارزو واقع در غرب الجزیره ساخته شود، قرار است سالانه 550 هزار تن پلی پروپیلن تولید کند. پلی پروپیلن تولید شده برای تامین نیازهای بازار داخلی الجزایر در نظر گرفته شده و تولید مازاد آن به بازارهای اروپا، آسیا و آفریقا صادر می شود.

طراحی و ساخت واحد پردازش

طبق این قرارداد، پتروفک و HQC مسئولیت طراحی و ساخت دو واحد پردازش یکپارچه بزرگ را بر عهده خواهند داشت. جوینت ونچر (JV) یک تاسیسات جدید هیدروژن زدایی پروپان و واحد تولید پلی پروپیلن را علاوه بر تاسیسات و زیرساخت های مرتبط برای سایت پروژه تحویل خواهد داد.

پروژه EPC پتروشیمی قرار است در بازه زمانی 42 ماهه تکمیل شود.

اشتعال زایی بالای پروژه

مجتمع پتروشیمی ارزو برای گسترش در 88 هکتار، حدود 6000 شغل مستقیم در مرحله ساخت ایجاد خواهد کرد. همچنین 450 نقش در مرحله بهره برداری و 2000 شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

سوناتراک از امضای قرارداد مالی بین STEP Polymers و بانک ملی الجزایر (BNA) به عنوان رهبر خبر داده است. این قرارداد تامین مالی ساخت مجتمع پتروشیمی پلی پروپیلن را تا 70 درصد تسهیل می کند و 30 درصد باقیمانده از طریق سهام تامین می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *