ساخت طولانی ترین خط لوله نفت و گاز زیردریایی

,
ساخت طولانی ترین خط لوله نفت و گاز زیردریایی

به گزارش بازار نفت و گاز، چین طولانی ترین خط لوله مستقل نفت و گاز زیردریایی را تکمیل می کند. CNOOC توسعه فاز 2 را با استفاده از یک مدل توسعه جدید انجام داد که شامل یک سیستم تولید زیر دریا، یک پلت فرم پردازش ژاکت آب کم عمق و یک سیستم کنترل از راه دور برای یک سکوی نیمه شناور در آب های عمیق است.

ساخت طولانی ترین خط لوله نفت و گاز

طبق گزارش ها، چین ساخت طولانی ترین خط لوله نفت و گاز در آب های عمیق خود را به عنوان بخشی از توسعه فاز 2 شنهای-1 یا پروژه دریای عمیق-1 به پایان رسانده است.

این خط لوله 115.5 کیلومتری که توسط شرکت ملی نفت فراساحلی چین (CNOOC) رهبری می شود، سکوی تولید فراساحلی فاز 2 را به ایستگاه دریافت خشکی متصل می کند.

پروژه فاز 2 در دریای چین

پروژه فاز 2 در دریای چین جنوبی، در حدود 130 کیلومتری شهر سانیا در استان هاینان چین جنوبی، در عمق عملیاتی آب حدود 1000 متر واقع شده است.

CNOOC ساخت فاز 2 را در نوامبر سال گذشته آغاز کرد و از یک مدل توسعه جدید استفاده کرد.

مدل جدید شامل یک سیستم تولید زیر دریا، یک پلت فرم پردازش ژاکت آب کم عمق و یک سیستم کنترل از راه دور برای یک سکوی نیمه شناور در آب های عمیق است.

CNOOC از ترکیبی از 114 کیلومتر لوله فولادی بدون درز با قطر بزرگ آب های عمیق و 1.5 کیلومتر لوله کامپوزیت دو فلزی آب های عمیق در محیط آب های عمیق استفاده کرده است.

خطوط لوله زیردریایی

وو هوآلین، معاون مدیر بخش لوله و کابل آبهای عمیق پروژه فاز 2 CNOOC هاینان، گفت: خطوط لوله زیردریایی به عنوان یک “راه نجات” برای اطمینان از حمل و نقل روان نفت و گاز دریایی عمل می کند.

پروژه فاز 2 اولین میدان گازی پرفشار و آب های عمیق چین را نشان می دهد.

نفت و گاز استخراج شده از چنین میدانی دارای اجزای پیچیده ای است و در معرض دما و فشار بالا قرار دارد. لوله های دریایی معمولی قادر به برآورده کردن الزامات تولید نیستند.

ایستگاه انرژی فوق عمیق در چین

Shenhai-1 اولین ایستگاه انرژی فوق عمیق در چین است که به طور مستقل توسعه یافته است که در ژوئن 2021 عملیاتی شده است.

این اولین سکوی تولید و ذخیره سازی نفت نیمه شناور 100000 تنی در اعماق دریا است که به طور مستقل توسط چین توسعه یافته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی چین، CGTN، همچنین بر ظرفیت ساخت و ساز این کشور برای خطوط لوله و فناوری تجهیزات در آب های طولانی تاکید دارد.

به گفته این نشریه، پروژه فاز 2 پس از بهره برداری انتظار می رود تولید سالانه میدان گازی Shenhai-1 را از سه میلیارد متر مکعب (میلیارد متر مکعب) به 4.5 میلیارد مترمکعب افزایش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *