کشف نفت و گاز در آب های نیجریه

,
کشف نفت و گاز در آب های نیجریه

به گزارش بازار نفت و گاز، TotalEnergies نفت و گاز را در OML 102 دریایی در نیجریه کشف می کند. Ntokon، که در آب های کم عمق قرار دارد، برنامه ریزی شده است که از طریق اتصال به تاسیسات موجود در میدان Ofon توسعه یابد.

کشف نفت و گاز

TotalEnergies و شریک آن NNPC یک کشف نفت و گاز به نام Ntokon در اجاره معدن نفت (OML) 102 در آب های نیجریه انجام داده اند.

کشف هیدروکربن از طریق حفاری چاه اکتشافی Ntokon-1AX در آب های کم عمق انجام شد.

Ntokon، که در آب های کم عمق قرار دارد، برنامه ریزی شده است که از طریق اتصال به تاسیسات موجود در میدان Ofon، که در 20 کیلومتری آن قرار دارد، توسعه یابد.

اکتشاف جدید نفت و گاز

به گفته TotalEnergies، چاه Ntokon-1AX برابر 38 میلیون دستمزد خالص نفت و 15 میلیون دستمزد خالص گاز را قطع کرد. این شرکت بزرگ نفت و گاز فرانسه گفت که چاه کناری Ntokon-1G1 آن با 73 میلیون حقوق خالص نفت در مخازن توسعه یافته و با کیفیت عالی مواجه شد.

اکتشاف جدید نفت و گاز در 60 کیلومتری سواحل جنوب شرقی نیجریه قرار دارد.

TotalEnergies اظهار داشت که چاه Ntokon-1G1 تا حداکثر نرخ حدود 5000 بشکه در روز نفت 40 درجه API را با موفقیت آزمایش کرد.

درصد سهام عملیاتی

شرکت فرانسوی، از طریق شرکت تابعه TotalEnergies EP نیجریه، 40 درصد از سهام عملیاتی OML 102 را دارد. NNPC 60 درصد باقیمانده سهام را در اختیار دارد.

نیکلاس تراز، رئیس اکتشاف و تولید TotalEnergies گفت: «کشف Ntokon چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را برای توسعه‌ای جدید باز می‌کند.

پس از شروع تولید Ikike Tie-back در OML99 در سال 2022، این موفقیت جدید در این منطقه پتانسیل اکتشاف در نزدیکی را برای ایجاد ارزش در استراتژی کم هزینه و کم انتشار ما نشان می دهد.

ویژگی های میدان اکتشافی

میدان Ikike، واقع در OML99 و 20 کیلومتری ساحل، در ژوئیه 2022 راه اندازی شد. سکوی آن از طریق یک خط لوله چند فازی به طول 14 کیلومتر به تاسیسات دریایی Amenam متصل شده است.

ماه گذشته، TotalEnergies از تمدید مجوز تولید بلوک OML130 در نیجریه به مدت 20 سال خبر داد. بلوک فراساحلی شامل میادین Akpo و Egina است که تولید آنها به ترتیب در سال 2009 و 2018 آغاز شد.

TotalEnergies که بیش از 60 سال است در نیجریه فعالیت می کند، در سال 2022 معادل 204000 بشکه نفت در روز (boe/d) در این کشور آفریقایی تولید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *