اولین کریدور برق مجاز در دریای سیاه رومانی

اولین کریدور برق مجاز در دریای سیاه رومانی

به گزارش بازار نفت و گاز، انتقال نفت و گاز دریای سیاه به پروژه های انرژی تجدیدپذیر از طریق مجوز برای اولین کریدور برق در دریای سیاه رومانی. با ظرفیت طراحی شده 3 گیگاوات و طول 126 کیلومتر، این گام اول مربوط به اولین کریدور برق مجاز در دریای سیاه رومانی است.

اولین کریدور برق مجاز

Black Sea Oil & Gas SA و شرکای آن Midia Gas Development (MGD)، Petro Ventures Resources و Gas Plus Dacia، روند صدور مجوز یک کریدور برق در دریای سیاه را در امتداد زیرساخت پروژه MGD موجود خود آغاز کرده اند تا نیروگاه های بادی دریایی آینده را به یکدیگر متصل کند. شبکه برق ملی Transelectrica (SEN).

ظرفیت طراحی شده

با ظرفیت طراحی شده 3 گیگاوات و 126 کیلومتر طول، این اولین گام مربوط به اولین کریدور برق مجاز در دریای سیاه رومانی است. در حال حاضر انتظار می رود تا اواسط سال 2024 مراحل نظارتی تکمیل شود.

پروژه MGD، با زیرساخت‌های موجود، زمین‌ها و RoW‌های موجود، به‌طور منحصربه‌فردی برای ارائه کریدور برق برای خدمت به تولید باد فراساحلی و امکانات لازم برای دریافت و اتصال SEN مانند پست‌ها و در صورت نیاز مبدل‌ها مناسب است.

توسعه نیروی بادی فراساحلی

تحقق کریدور برق MGD یک نیاز کلیدی برای توسعه نیروی بادی فراساحلی برای رومانی را باز می‌کند که از افزایش امنیت انرژی حمایت می‌کند و ظرفیت تولید از انرژی‌های تجدیدپذیر را هدایت می‌کند، بنابراین به این کشور کمک می‌کند تا به اهداف جدید تولید RES اتحادیه اروپا برسد.

توسعه مزرعه بادی فراساحلی

Mark Beacom، مدیر عامل BSOG، اظهار داشت: انتظارات انرژی باد فراساحلی برای نصب ثابت در دریای سیاه رومانی بسیار امیدوارکننده است. با این حال، یکی از بزرگترین چالش های توسعه یک مزرعه بادی فراساحلی تلاش برای ایمن سازی و سپس اجازه دادن به یک مسیر برق از تاسیسات تولید فراساحلی به SEN است. این چالش‌ها شامل مواجهه با مناطق خشکی و فراساحلی بسیار تحت نظارت مانند مناطق حفاظت‌شده محیط‌زیست، مناطق نظامی، مناطق توریستی، مکان‌های باستان‌شناسی و آثار تاریخی، لنگرگاه‌ها، بنادر و خطوط کشتیرانی و همچنین تأمین حقوق زمین و مجوز اجتماعی با جوامع هدف است. همزیستی با فعالیت های ماهیگیری و شناسایی و اجتناب از UXO. زیرساخت MGD ما قبلاً به این موارد پرداخته است.

افزایش ظرفیت تولید

اولین سال تولید گاز در پروژه MGD از انتظارات اولیه BSOG برای تحویل 1 میلیارد متر مکعب گاز در سال فراتر رفت و یک ماه زودتر از برنامه ریزی انجام شد. آزمایش‌های انجام شده در مارس 2023 برای افزایش ظرفیت تولید موفقیت‌آمیز بود و شرکت در حال حاضر با مقامات در مورد افزایش بالقوه تولید روزانه تا 25 درصد در سه ماهه چهارم 2023 در حال بحث است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *