تامین طولانی مدت LNG برای چین

,
تامین طولانی مدت LNG برای چین

به گزارش بازار نفت و گاز، QatarEnergy شرکت CNPC را به عنوان شریک NFE انتخاب می کند و 4 میلیون تن در پاس LNG را به مدت 27 سال به چین می فروشد. این انتقال باعث می شود که CNPC در پروژه NFE شریک شود و بر منافع مشارکت هیچ یک از سهامداران دیگر در پروژه تأثیری نخواهد گذاشت.

امضای قرارداد با CNPC

قطر انرژی امروز قراردادهای قطعی با شرکت ملی نفت چین (CNPC) امضا کرد که شامل تامین طولانی مدت LNG به چین و مشارکت در پروژه توسعه LNG شرق میدان شمالی (NFE) می شود.

دو طرف قرارداد فروش و خرید LNG (SPA) برای تحویل سالانه 4 میلیون تن LNG از پروژه NFE به پایانه های دریافت CNPC در چین در طی 27 سال امضا کردند که طولانی ترین تعهد SPA صنعت را نشان می دهد.

قرارداد خرید و فروش

دو طرف همچنین قرارداد خرید و فروش سهام امضا کردند که بر اساس آن قطر انرژی 5 درصد سود معادل یک قطار NFE با ظرفیت 8 میلیون تن در سال را به CNPC واگذار خواهد کرد. این انتقال باعث می شود که CNPC به یک شریک در پروژه NFE تبدیل شود و بر منافع مشارکت هیچ یک از سهامداران دیگر در پروژه تأثیری نخواهد گذاشت.

این تفاهم نامه ها طی مراسم ویژه ای که در مقر قطر انرژی برگزار شد، توسط جناب آقای سعد شریدا الکعبی، وزیر کشور در امور انرژی، رئیس و مدیر عامل قطر انرژی و آقای دای هولیانگ، رئیس CNPC امضا شد. با حضور مدیران ارشد هر دو شرکت.

مراسم امضای قرارداد

جناب الکعبی وزیر در سخنانی در مراسم امضای قرارداد از CNPC به عنوان یک شریک ارزشمند در پروژه NFE استقبال کرد. عالیجناب تصریح کرد: ما از آغاز این مشارکت با CNPC و ایجاد روابط عالی بین جمهوری خلق چین و کشور قطر خرسندیم. این قراردادها تعهد تزلزل ناپذیر ما را به مشتریان و شرکا و جاه طلبی مشترک ما برای آینده ای پایدار نشان می دهد که توسط یک منبع انرژی پاک تر و دوستدار محیط زیست تسهیل می شود که توسعه اجتماعی-اقتصادی قابل توجهی را تسریع می کند.

H.E. وزیر الکعبی از تیم‌های CNPC و قطرانرژی برای فداکاری و تلاش خستگی‌ناپذیر برای نهایی کردن توافق‌ها تشکر و قدردانی کرد.

H.E. وزیر الکعبی در پایان سخنان خود تصریح کرد: ما همواره قدردان رهنمودهای حکیمانه حضرت امیر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی و حمایت مستمر ایشان از بخش انرژی هستیم.

همکاری در پروژه NFE

از سوی دیگر، آقای دای هولیانگ، رئیس CNPC، گفت: “همکاری ما در پروژه NFE نشان دهنده یک دستاورد بزرگ و عملکرد عالی CNPC و QatarEnergy در ارائه اجماع استراتژیک رهبران کشورهایمان است. این نقطه عطف دیگری در ایجاد یک هم افزایی استراتژیک بین طرح “کمربند و جاده” چین و چشم انداز ملی 2030 قطر است. این یک پایه محکم برای همکاری انرژی بین دو طرف در سه دهه آینده است. از این نقطه شروع کاملاً جدید، CNPC به طور فعال به بحث و گفتگو با قطر انرژی در سراسر زنجیره صنعت هیدروکربن و سایر زمینه ها مانند انرژی های سبز و کم کربن ادامه خواهد داد تا یک پایدار، طولانی مدت و چند بعدی ایجاد کند. همکاری استراتژیک.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *